Redakcja Polska

Joe Biden odwiedzi Polskę? Krzysztof Szczerski zapowiedział polską delegację w Waszyngtonie

02.02.2023 09:15
Stały przedstawiciel Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że kontakty Polski i Stanów Zjednoczonych przez ostatni rok były niezwykle intensywne. Przypomniał, że w tym czasie prezydent Joe Biden był w naszym kraju.
Szczerski podkreślił, że nie są jeszcze znane konkretne plany przyjazdu amerykańskiego przywódcy do Polski
Szczerski podkreślił, że nie są jeszcze znane konkretne plany przyjazdu amerykańskiego przywódcy do PolskiPAP/EPA/Oliver Contreras/Sipa USA / POOL

Krzysztof Szczerski podkreślił, że nie są jeszcze znane konkretne plany przyjazdu amerykańskiego przywódcy do Polski, ale zaznaczył, że niedługo w Waszyngtonie będzie delegacja Kancelarii Prezydenta.

Jak ustalił korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski, nie ma jeszcze daty wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. Jak się dowiedział w Białym Domu, wizyta niekoniecznie będzie zbiegać się w czasie z rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale może odbyć się w późniejszym czasie.
Dwa dni temu prezydent Joe Biden potwierdził, że wybiera się do Polski, ale nie wie jeszcze, kiedy.

Podróż Bidena do Europy

Amerykańskie media informowały wcześniej, że Biały Dom rozważa podróż prezydenta do Europy, w tym do Polski, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która przypada 24 lutego.

Z informacji Polskiego Radia wynika jednak, że podróż Joe Bidena do Polski mogłaby się odbyć później. Żadne ostateczne decyzje nie zostały podjęte. Prezydent Joe Biden powiedział, że nie jest pewien, czy uda się do Europy w pierwszą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

IAR/ho

Prezydent Joe Biden zapowiedział, że odwiedzi Polskę. Nie padł jednak konkretny termin

31.01.2023 09:30
Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że odwiedzi Polskę, choć dodał, że nie wie, w jakim terminie. Powiedział też, że USA nie przekażą Ukrainie samolotów F-16.

Andrzej Duda na Łotwie: wierzę, że dzięki naszemu wspólnemu wsparciu Ukraina zwycięży

31.01.2023 17:45
Spotkanie z łotewskimi Polakami rozpoczęło trzydniowa wizytę polskiej pary prezydenckiej w Republice Łotwy. Prezydent Andrzej Duda odznaczył kilkunastu Polaków mieszkających w tym kraju. - Polska i Łotwa świetnie współpracują we wspieraniu Ukrainy, wierzę głęboko, że dzięki wspólnemu wsparciu Ukraina pokona wroga. Chcielibyśmy żyć z Rosją i Rosjanami w pokoju, ale niestety, jak widać nie da się, bo napadają, rabują, chcą odebrać wolność - powiedział w Rydze prezydent Andrzej Duda. 

Prezydenci Polski i Łotwy mówią jednym głosem w sprawie odpowiedzialności za zbrodnie rosyjskie

01.02.2023 15:14
- Przyłączam się do inicjatywy prezydenta Łotwy, by ustanowić specjalny trybunał karny do osądzenia sprawców zbrodni na Ukrainie. Odpowiedzialność karna jest konieczna do wyegzekwowania - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z Egilsem Levitsem.