Redakcja Polska

Sekretarz generalny NATO i premier Wielkiej Brytanii we wtorek w Warszawie

22.04.2024 13:48
We wtorek w Warszawie wizytę złożą sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oraz premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak. Spotkają się z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem.
Rishi Sunak i Jens Stoltenberg odwiedzą Polskę
Rishi Sunak i Jens Stoltenberg odwiedzą PolskęEPA/OLIVIER MATTHYS Dostawca: PAP/EPA. EPA/JASON ALDEN / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Według ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej Jens Stoltenberg będzie w Warszawie z krótką wizytą. Ze źródeł zbliżonych do Kwatery Głównej NATO wynika, że sekretarz generalny będzie po południu między innymi w brygadzie pancernej w warszawskiej dzielnicy Wesoła.
- Wizyta sekretarza generalnego NATO w Polsce jest potrzebna, bo nasz kraj jest najważniejszym państwem frontowym - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Robert Pszczel z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Posłuchaj
00:22 12940969_1.mp3 Robert Pszczel ocenił, że bezpośrednie rozmowy przywódców NATO z państwami sojuszniczymi są w obecnej sytuacji geopolitycznej bardzo ważne (IAR)

 

Ocenił, że bezpośrednie rozmowy przywódców NATO z państwami sojuszniczymi są w obecnej sytuacji geopolitycznej bardzo ważne.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak spotka się z Donaldem Tuskiem jutro w godzinach popołudniowych.


IAR/dad

Prezydent do Polonii w Edmonton: jesteście ważną częścią społeczeństwa Kanady

22.04.2024 09:50
Prezydent Andrzej Duda chwali zaangażowanie i działalność kanadyjskiej Polonii. Jesteście ważną częścią społeczeństwa - mówił prezydent na spotkaniu z kilkuset rodakami w Domu Polskim w Edmonton.

Amerykańska pomoc dla Ukrainy. Media: znaczna część uzbrojenia już czeka w Rzeszowie

22.04.2024 12:25
"Pomoc dla Ukrainy może udaremnić rosyjską ofensywę" - pisze "Daily Telegraph". W brytyjskich mediach dominuje opinia, że zatwierdzony przez Izbę Reprezentantów plan pozwoli Ukraińcom odetchnąć. Z kolei według "Financial Times" część z obiecanej przez Amerykanów broni może znajdować się już na terenie Polski i lada chwila ma zostać wysłana na front.