Polskie Radio
Section05
Rishi Sunak

Brytyjski premier: chcemy wysłać Ukrainie czołgi Challenger 2

Dostawy czołgów to według Downing Street główny temat porannej rozmowy brytyjskiego szefa rządu i ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Premier Rishi Sunak zadeklarował, że chce, by do naszych sąsiadów trafiły czołgi Challenger 2. O szczegółach Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2023 Wielka Brytania Rishi Sunak Europa

Szczyt G20. Premier Sunak: Rosja musi wycofać się z Ukrainy i zakończyć tę barbarzyńską wojnę

Brytyjski premier Rishi Sunak powiedział podczas trwającego w Indonezji szczytu grupy G20, że Rosja musi "wycofać się z Ukrainy i zakończyć tę barbarzyńską wojnę". - Wielka Brytania odrzuca tę agresję. Będziemy wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa G20 Rishi Sunak Wielka Brytania Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Rishi Sunak podczas G20 na Bali: konieczna jest walka za skutkami "wojny Putina"

Podczas szczytu G20 premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ma wezwać światowych przywódców do wspólnej walki ze skutkami - jak napisano - "wojny Putina". Szef brytyjskiego rządu chce skoordynowanych działań, które powstrzymają rosnące koszty życia ludzi na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Indonezja G20 Ukraina Stany Zjednoczone wojna na Ukrainie Rishi Sunak Wielka Brytania wojna 2022

Trudne zadanie Rishiego Sunaka: czy przywróci spokój na brytyjskim rynku finansowym?

We wtorek 25 października Rishi Sunak został 57. szefem rządu Wielkiej Brytanii. Jest najmłodszą osobo na tym stanowisku od roku 1812, a jednocześnie jest pierwszym premierem pochodzenia azjatyckiego.  O znaczeniu tego wyboru Rishiego Sunaka dla Indii i Commonwealthu oraz oczekiwaniach wobec niego można było posłuchać w audycji "Świat do trzeciej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Rishi Sunak Rafał Tomański Trójka