Redakcja Polska

"Bild am Sonntag": prokuratura wszczęła dochodzenie przeciwko Aleksandrowi Łukaszence

10.10.2021 16:08
Niemiecka gazeta "Bild am Sonntag" informuje, że tamtejsza prokuratura wszczęła dochodzenie przeciwko Aleksandrowi Łukaszence. Jest on podejrzewany o organizowanie przemytu ludzi.
Uchodźcy na granicy polsko-białoruskiej
Uchodźcy na granicy polsko-białoruskiejStraż Graniczna

"Bild am Sonntag" pisze, że coraz więcej migrantów dociera przez Polskę z Białorusi do Niemiec. Tylko przedwczoraj zatrzymano na granicy z Polską 291 osób. Według niemieckich władz, białoruskie państwo przemyca migrantów do Europy, gdyż Aleksander Łukaszenka chce w ten sposób wymusić zniesienie sankcji, nałożonych na niego przez Unię Europejską.

Według gazety, migranci przylatują na Białoruś z takich miast Bliskiego Wschodu, jak Bagdad, Dubaj, Bejrut czy Damaszek. Korzystają z białoruskich wiz studenckich. Każdy z migrantów musi zapłacić do 4 tysięcy euro. Po przylocie do Mińska są przewożeni przez straż graniczną lub milicję na granicę z Polską, w miejsca, gdzie nie ma polskich strażników. Jeśli uda im się przekroczyć granicę, jadą do Niemiec.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Niemcy Aleksander Łukaszenka

Kryzys migracyjny. Loty z Iraku na Białoruś zostały wstrzymane

09.10.2021 18:28
Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych - poinformował w sobotę na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Abp Kondrusiewicz: Kościół Katolicki w Rosji udało się odbudować dzięki św. Janowi Pawłowi II

10.10.2021 14:10
W Nowosybirsku przypomniano zasługi Św. Jana Pawła II w odbudowaniu struktur Kościoła Katolickiego w krajach dawnego Związku Radzieckiego. W tym syberyjskim mieście od wczoraj trwają uroczystości związane z 30-tą rocznicą podpisania przez papieża Polaka bulli o utworzeniu dwóch administratur apostolskich dla: europejskiej i syberyjskiej części Rosji.

Starcia przed domem byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki

10.10.2021 15:51
Przed posesją byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki pod Kijowem doszło w sobotę wieczorem do starć, próbowano wtargnąć do jego domu. Były lider państwa oskarżył biuro obecnego prezydenta o wysłanie na miejsce opłaconych chuliganów.