Redakcja Polska

Kryzys migracyjny. Loty z Iraku na Białoruś zostały wstrzymane

09.10.2021 18:28
Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych - poinformował w sobotę na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Pas graniczny pomiędzy Polską a Białorusią - zdjęcie ilustracyjne
Pas graniczny pomiędzy Polską a Białorusią - zdjęcie ilustracyjne twitter.com/Straz_Graniczna

"Ważny news! Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych. Dla obywateli irackich realizowane będą jedynie loty powrotne z Białorusi" - napisał Stanisław Żaryn.

Podczas piątkowej wspólnej konferencji z rzeczniczką SG ppor. Anną Michalską, Żaryn poinformował, że "szlak migracyjny jest pod stałą kontrola Mińska". Opowiedział jak wygląda szlak migracyjny. - Na potrzeby szlaku migracyjnego utworzone zostały w ostatnich miesiącach połączenia lotnicze z Bagdadu, Stambułu, Damaszku, Bejrutu czy Moskwy - przekazał. Dodał też, że od maja do sierpnia "udało się władzom białoruskim ściągnąć tymi szlakami migracyjnymi ponad 10 tysięcy osób". - Te osoby wciąż przybywają do Białorusi i są na tym terenie legalnie - mówił. 

IAR/PAP/dad

85 lat temu urodziła się Agnieszka Osiecka, poetka i autorka tekstów znanych piosenek

09.10.2021 14:00
85 lat temu urodziła się Agnieszka Osiecka, poetka, autorka tekstów około dwóch tysięcy piosenek, między innymi: "Okularnicy", "Siedzieliśmy na dachu", "Małgośka", "Niech żyje bal", "Zielono mi", "Oczy tej małej" i "To wszystko z nudy".

Szef MON odsłonił tablicę upamiętniającą Bitwę Warszawską w "amerykańskiej Częstochowie"

09.10.2021 10:38
Szef MON Mariusz Błaszczak odsłonił w piątek tablicę upamiętniającą 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, zwanym "amerykańską Częstochową". Błaszczak złożył też wieńce pod grobem dowódcy Dywizjonu 303 gen. Witolda Urbanowicza.

Za tydzień rozpocznie się Kongres Młodzieży Polonijnej online "Być patriotą na emigracji"

10.10.2021 11:00
"Być patriotą" to hasło kolejnego Kongresu Młodzieży Polonijnej online, który odbędzie się za tydzień - 16 października. Kongres podobnie jak poprzednie odbędzie się w duchu i tematyce miłości - tym razem do ojczyzny.