Redakcja Polska

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk: nie można się godzić na ekonomiczny szantaż UE

27.11.2022 16:58
Minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że Polska nie może zgodzić się na ekonomiczny szantaż ze strony Unii Europejskiej. W przemówieniu podczas konferencji "Zderzenie kulturowe w UE" minister podkreślał, że miejsce Polski leży w strukturach europejskich, ale nasz kraj chce współkształtować politykę unijną i nie godzi się na tendencje federalistyczne czy zmiany kulturowe godzące w fundamenty społeczne.
Minister Sz.Szynkowski vel Sęk: nie można się godzić na ekonomiczny szantaż UE
Minister Sz.Szynkowski vel Sęk: nie można się godzić na ekonomiczny szantaż UEPatryk Jaki/Youtube

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk zaznaczył, że Polska będzie walczyła o przestrzeganie prawa unijnego oraz o środki obiecane nam przez Komisję Europejską.

- Z tego boiska nie możemy zejść walkowerem, oddać tego meczu. Musimy na to boisko wyjść i twardo o swoje walczyć, nawet jeśli mamy pełną świadomość, że nie zawsze po drugiej stornie mamy do czynienia z instytucją, która szanuje wszystkie reguły, która zachowuje się wobec nas fair - mówił minister Szymon Szynkowski vel Sęk.

W Warszawie trwa 3. edycja konferencji "Zderzenie kulturowe w UE" organizowanej przez europosła Solidarnej Polski Patryka Jakiego. W tym roku hasłem przewodnim jest "Polskość", a uczestnicy starają się znaleźć odpowiedź na pytania: czym jest polskość, czy w Europie XXI wieku wiąże się z jakimiś przewagami. Rozmowy i wystąpienia dotyczą także przyszłości Polski w UE, geopolityki, zagadnień związanych z religią i przyszłością cywilizacji.

Patronem konferencji jest Polskie Radio.


IAR/dad

Premier Morawiecki: stoimy ramię w ramię z ukraińskimi przyjaciółmi i zawsze będziemy was wspierać

27.11.2022 12:08
Stoimy ramię w ramię z ukraińskimi przyjaciółmi i partnerami i zawsze będziemy was wspierać - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki we wspólnym nagraniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraiński prezydent dziękował Polsce za pomoc.

Doradca prezydenta o wyrzutniach Patriot: mądra inicjatywa Polski, czekamy na decyzję Niemiec

27.11.2022 13:02
To mądra inicjatywa Polski, czekamy na decyzję Niemiec - oświadczył w niedzielę doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, odnosząc się do propozycji polskiego rządu, by wyrzutnie Patriot umieścić na zachodniej Ukrainie przy granicy z Polską.

Zełenski po atakach rakietowych na Ukrainę: barbarzyńcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności

27.11.2022 15:58
Za każdą z tysięcy rosyjskich rakiet wystrzelonych przeciwko Ukrainie stoją barbarzyńcy, wszyscy oni będą pociągnięci do odpowiedzialności - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.