Polskie Radio
Section05
szymon szynkowski vel sęk

PR24 Przełom w relacjach z Izraelem. Szynkowski vel Sęk: udało się wynegocjować umowę zgodną z polskim interesem

- Po prawie półtora roku rozmów udało się uzgodnić treść umowy, która zmieni otoczkę wycieczek młodych Izraelczyków do Polski. To umowa zgodna z polskim interesem - podkreślił w Polskim Radiu 24 minister ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski Izrael Stanisław Janecki dyplomacja polityka szymon szynkowski vel sęk

"UE coraz częściej mówi polskim głosem". Szynkowski vel Sęk o ocenie zagrożeń ze strony Rosji

Minister do spraw europejskich powiedział, że głos Polski w Unii jest dziś mocny i bardziej słuchany. Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił w Brukseli, że powodem takiej sytuacji jest dobra ocena zagrożeń ze strony Rosji. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Ukraina wojna na Ukrainie broń szymon szynkowski vel sęk Beata Płomecka Bruksela Europa Polska w Unii Europejskiej Rosja ŚWIAT

"Gdy Tusk mówi, że ustabilizuje system podatkowy - należy się bać". Szynkowski vel Sęk odpowiada liderowi PO

W niedzielę w "Głosie Wielkopolskim" poseł PiS, minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że "gdy Donald Tusk mówi, że ustabilizuje system podatkowy, to należy zacząć się bać, bo PO podwyższała VAT na żywność czy ubranka dziecięce tworząc eldorado dla mafii vatowskich okradających Polaków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość szymon szynkowski vel sęk Donald Tusk

"Składał mnóstwo deklaracji, które nie były dotrzymywane". Szynkowski vel Sęk o Donaldzie Tusku

- Donald Tusk w przeszłości składał mnóstwo deklaracji, które następnie nie były dotrzymywane. Brak wiarygodności to zasadnicza skaza, która ciąży na wszystkim, co mówi Donald Tusk - powiedział w sobotę w Poznaniu minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk szymon szynkowski vel sęk Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

Ustawa o elektrowniach wiatrowych: Szynkowski vel Sęk: mam nadzieję, że prezydent ją podpisze

Jednym z tzw. "kamieni milowych" w sprawie odblokowania Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy jest liberalizacja przepisów dotyczących budowy lądowych elektrowni wiatrowych. Wczoraj Sejm uchwalił ustawę w tej sprawie i skierował do prezydenta. Minister ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk wyraził nadzieję na to, że prezydent podpisze rozporządzenie. Odniósł się też do nowelizacji ustawy o SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka energia odnawialna odnawialne źródła energii szymon szynkowski vel sęk ustawa Krajowy Plan Odbudowy

Ataki na Jana Pawła II. Minister ds. UE: mamy do czynienia z uderzeniem w świętość i Kościół

- Mamy do czynienia z uderzeniem w świętość i w Kościół, ma to na celu obalenie zgody społecznej i wywołanie polaryzacji, wywołanie sporu. To oczywiście jest pomysł polityczny - powiedział w środę minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, komentując reportaż TVN24 o Janie Pawle II.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jan Paweł II szymon szynkowski vel sęk bronimy Jana Pawła II

"Rozpoczęliśmy przygotowania i szykujemy ambitną agendę". Szynkowski vel Sęk o polskiej prezydencji w UE

We wtorek minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że "zapowiedziane przez prezydenta Andrzeja Dudę wzmacnianie więzi transatlantyckich będzie ważnym elementem naszej prezydencji w UE w 2023 roku". Dodał, że Polska rozpoczęła przygotowania i szykuje ambitną agendę.
Zobacz więcej na temat:  polityka Unia Europejska Europa UE Andrzej Duda szymon szynkowski vel sęk

"Rozpoczęliśmy przygotowania i szykujemy ambitną agendę". Szynkowski vel Sęk o polskiej prezydencji w UE

We wtorek minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że "zapowiedziane przez prezydenta Andrzeja Dudę wzmacnianie więzi transatlantyckich będzie ważnym elementem naszej prezydencji w UE w 2023 r.". Dodał, że Polska rozpoczęła przygotowania i szykuje ambitną agendę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Europa UE Andrzej Duda szymon szynkowski vel sęk

Minister ds. europejskich z wizytą w Pradze. "Polska i Czechy mają wspólne interesy"

- Polska i Czechy chcą na forum europejskim stawiać niektóre sprawy wspólnie - powiedział Polskiemu Radiu minister do spraw europejskich. Szymon Szynkowski vel Sęk złożył w środę wizytę w Pradze. Jak wyjaśnił, była ona kontynuacją bilateralnych rozmów polsko-czeskich, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy POLSKA szymon szynkowski vel sęk Praga