X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kandydatka na kanclerza RFN: Nord Stream 2 nie powinien powstać

10.05.2021 16:00
Kandydatka Zielonych na kanclerza Niemiec po raz kolejny stanowczo sprzeciwiła się zarówno budowie, jak i wykorzystywaniu rurociagu Nord Stream 2. To fatalna informacja dla Rosjan, ponieważ wszystko wskazuje na to, że w po jesiennych wyborach Zieloni będą odgrywać bardzo istotną rolę w nowym rządzie federalnym.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Shutterstock/canadastock

W kwietniu, ze względu na wysokie notowania, Zieloni zdecydowali o wskazaniu kandydata na kanclerza. Została nim Annalena Baerbock, współprzewodnicząca partii. Wybory do Bundestagu zaplanowano na 26 września br. Część sondaży wskazuje na możliwe zwycięstwo Zielonych,  ale nawet jeśli nie doszłoby do tego, to nie ulega wątpliwości, że będą oni odgrywać bardzo istotną rolę w nowej rządowej układance. Zwłaszcza, że Baerbock ma lepsze notowania niż pozostali kandydaci na urząd kanclerski.

Niemiecka polityk podczas wystąpienia na spotkaniu Atlantic Council zwracała uwagę, że choć nie zgadza się z niektórymi środowoeuropejskimi rządami (np. w Polsce), to „mimo wszystko jesteśmy przyjaciółmi”. Annalena Baerbock stawia Angeli Merkel zarzut, że nie stanęła jednoznacznie po stronie krajów regionu, kiedy podnosiły obawy dotyczące projektu Nord Stream 2.

Daleko idącą niekonsekwencją jest również jej zdaniem, że choć po 2014 roku Europa zdecydowała o uniezależnieniu się od Rosji, to niemiecki rząd nadal wspiera Nord Stream 2.

Kandydatka została zapytana co należałoby zrobić z tym kontrowersyjnym projektem: „moim zdaniem nie możemy go dokończyć” - mówiła. „Problem w tym, że gazociąg jest już na dnie Bałtyku” - kontynuowała. W opinii Baerbock obniżenie tranzytu gazu przez Ukrainę „to nowe zagrożenie dla bezpieczeństwa Ukraińców, dlatego gaz nie może popłynąć tym rurociągiem”.


Źródło: energetyka24.com/ho

Zobacz więcej na temat: Nord Stream 2 Niemcy Rosja

USA: rosyjska grupa przestępcza odpowiedzialna za cyberatak na sieć rurociągów paliwowych

09.05.2021 21:27
Rosyjska grupa cyberprzestępcza DarkSide jest odpowiedzialna za wykryty w piątek cyberatak typu ransomware na sieć największego w USA operatora rurociągów paliwowych Colonial Pipeline - podała telewizja CNN powołując się na anonimowe źródła.

Ministrowie spraw zagranicznych UE o Wschodzie, USA i Bałkanach Zachodnich

10.05.2021 08:57
Relacje Unii Europejskiej z USA i Bałkanami Zachodnimi to tematy spotkania ministrów spraw zagranicznych 27 krajów w Brukseli

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Rumunii

10.05.2021 11:05
Prezydent został w Bukareszcie został powitany przez gospodarza spotkania, prezydenta Klausa Iohannisa. Odwiedzi też żołnierzy, którzy na jednym z poligonów biorą udział w ćwiczeniach NATO