X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Siemens deklaruje, że porzuci biznes w Rosji

13.05.2022 10:43
Niemiecki koncern Siemens podjął decyzję o wycofaniu się z działalności na terenie Rosji. Siemens był wielokrotnie oskarżany o bycie negatywnym bohaterem w procesie obchodzenia sankcji europejskich na Rosję.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Krunja

– Firma wszczęła postępowanie w sprawie likwidacji działalności przemysłowej i wszelkiej działalności gospodarczej na terenie Rosji. Po rozpoczęciu wojny Siemens wstrzymał wszystkie nowe transakcje i dostawy międzynarodowe do Rosji i Białorusi. Kompleksowe sankcje międzynarodowe oraz obecne i potencjalne środki zaradcze mają wpływ na działalność firmy w Rosji, w szczególności na obsługę i konserwację kolei – głosi komunikat firmy.

– Potępiamy wojnę na Ukrainie i postanowiliśmy przeprowadzić uporządkowany proces likwidacji naszej przemysłowej działalności w Rosji. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę nasz obowiązek dbałości o naszych pracowników i wieloletnie relacje z klientami na rynku, na którym działamy od prawie 170 lat – powiedział Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG.

Siemens był wielokrotnie oskarżany o bycie negatywnym bohaterem w procesie obchodzenia sankcji europejskich na Rosję. Jednym z najgłośniejszych przykładów było dostarczenie do Rosji turbin, które później posłużyły do budowy dwóch elektrowni na terenie okupowanego Krymu. Spółka miała po tym działaniu zawiesić swoją działalność w Rosji, jednak powróciła po czasie do współpracy. Efektem tego było m.in. dostarczenie silników do pomp głębinowych na Krymie.

Źródło: biznesalert.pl/ho

40 miliardów dolarów na pomoc Ukrainie. Kongres przebił wniosek Joe Bidena

11.05.2022 11:38
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu zatwierdziła pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości blisko 40 mld dolarów. To o 7 mld więcej, niż wnioskował Biały Dom. Teraz wydatki musi zatwierdzić Senat, który zajmie się ustawą w najbliższych dniach.

Polska a kosmos. 10 lat Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego

11.05.2022 15:08
Polska od 2012 roku jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Od tamtego czasu notowany jest rozwój tego sektora polskiej gospodarki.

Adam Glapiński ponownie szefem NBP. Sejm podjął decyzję

12.05.2022 19:18
Jest zgoda Sejmu na drugą kadencję prof. Adama Glapińskiego w roli szefa Narodowego Banku Polskiego. Za kandydaturą obecnego szefa NBP głosowało 234 posłów, przeciw było 223.