Polskie Radio
Section05
Adam Glapiński

Jubileusz Telewizji Republika. Premier Morawiecki: stacja ta była wyłomem na drodze do powrotu wolności słowa

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Telewizji Republika 10-lecia istnienia. Gala rocznicowa odbywa się w Warszawie z udziałem m.in. szefa rządu, ministrów, polityków PiS i pracowników stacji.
Zobacz więcej na temat:  TV Republika media dziennikarstwo Mateusz Morawiecki Adam Glapiński Elżbieta Witek Jan Pietrzak Przemysław Czarnek IPN Karol Nawrocki Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

Adam Glapiński wspomina spotkanie z pułkownikiem Kuklińskim. "Chciał zaalarmować Polaków"

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński powiedział "Gazecie Polskiej", że podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych na początku lat 90. spotkał się z płk. Ryszardem Kuklińskim, który przekazał mu informacje o planowanej likwidacji jednostek Wojska Polskiego na wschodzie kraju. W tamtym czasie Adam Glapiński, były minister w obalonym rządzie Jana Olszewskiego, przebywał w USA jako profesor wizytujący i brał udział w wykładach na uczelniach wyższych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Glapiński Ryszard Kukliński Wojsko Polskie Jan Olszewski

Jak chronić pieniądze przed spadkiem wartości? Sprawdzamy oprocentowanie lokat w kwietniu

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Na tę decyzję oczekują nie tylko kredytobiorcy, ale również właściciele depozytów, których oszczędności tracą na wartości z powodu szalejącej inflacji. Stawki oprocentowania oferowanego przez banki wyhamowały, a w niektórych przypadkach zaczęły nawet spadać. Ile dziś można zarobić na lokacie?
Zobacz więcej na temat:  lokata terminowa NBP Adam Glapiński Rada Polityki Pieniężnej oprocentowanie TYLKO U NAS GOSPODARKA gospodarka polska