Redakcja Polska

Pociągiem z Wilna do Warszawy i Krakowa. Rusza nowe połączenie

25.11.2022 12:16
W grudniu zostanie uruchomione połączenie kolejowe z Wilna do Warszawy i Krakowa. Litewski przewoźnik podał, że trasa będzie obsługiwana wspólnie z polskimi kolejami.
Audio
  • W grudniu zostanie uruchomione połączenie kolejowe z Wilna do Warszawy i Krakowa. Materiał Kamila Zalewskiego
Do 2030 r. wszystkie pojazdy PKP Intercity będą nowe lub zmodernizowane
Do 2030 r. wszystkie pojazdy PKP Intercity będą nowe lub zmodernizowaneFoto: Zahnoi Alex/Shutterstock

Codzienne połączenie kolejowe między Wilnem a Warszawą i Krakowem zostanie uruchomione 11 grudnia. Skład "LTG Link" pojedzie z Wilna przez Kowno do przygranicznej Mockawy. Tam podstawiony ma być pociąg "PKP Intercity", którym pasażerowie będą mogli kontynuować podróż do wybranego miasta w Polsce. Dzięki temu z litewskiej do polskiej stolicy będzie można dostać się w prawie 9 godzin.

Pociągi z Wilna mają odjeżdżać po godzinie 12:00 czasu lokalnego, a z Warszawy o 7:35 rano.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno kolej

Polski naukowiec poleci w kosmos? Jest na to spora szansa

23.11.2022 17:32
Polski naukowiec Sławosz Uznański został wybrany przez Europejską Agencję Kosmiczną do Rezerwy Astronautów ESA - poinformowała w środę Polska Agencja Kosmiczna.

Niemieckie patrioty w Polsce? Prezydent Andrzej Duda jasno: powinny bronić polskiego terytorium

25.11.2022 10:01
Stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy jest najzupełniej precyzyjne - gdyby doszło do przekazania przez Niemcy będącej w ich dyspozycji baterii i rakiet Patriot, to te rakiety powinny bronić polskiego terytorium i polskich obywateli - mówił w piątek szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Wiceszef MSZ: Rosja powinna być izolowana na wszelkich możliwych forach międzynarodowych

25.11.2022 11:40
Rosja powinna być przede wszystkim izolowana na wszelkich możliwych forach międzynarodowych i wytykana palcami jako państwo, które łamie prawo międzynarodowe - mówił wiceszef MSZ Marcin Przydacz w piątek w Studiu PAP.

Kiedy ruszy produkcja Izery? Padła data uruchomienia fabryki w Jaworznie

25.11.2022 14:18
Uruchomienie fabryki samochodów elektrycznych Izera w Jaworznie planowane jest na grudzień 2025 r. – wynika z harmonogramu przedstawionego w piątek na konferencji prasowej spółki ElectroMobility Poland (EMP) w Katowicach. Koszt budowy fabryki szacowany jest na 6 mld zł.