X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Antypolska kampania Kremla nabiera rozpędu. "Stalin miał rację, nakazując mord w Katyniu"

22.01.2020 13:11
Jak donosi portal onet.pl, w pierwszym kanale państwowej rosyjskiej telewizji prezes Instytutu Bliskiego Wschodu, a w latach 2001 - 2004 prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów Jewgienij Satanowski powiedział, że Józef Stalin "miał rację", nakazując rozstrzelanie polskich jeńców wojennych w Katyniu. 
Kreml
KremlAndrey Starostin/shutterstock.com

Jak czytamy na portalu onet.pl, uwaga Satanowskiego, jednego z czołowych rosyjskich politologów wstrząsnęła nawet prowadzącym program Władimirem Sołowiowem, który w odpowiedzi na słowa nt. Katynia miał stwierdzić, że było to "okropieństwem". Z kolei Satanowski odpowiedział, że to "życie". Znany z brutalnego przerywania swoim gościom prowadzący nie polemizował z tezami politologa - dodaje portal.

Co ciekawe, jak czytamy w artykule, na trzy dni przed wywiadem z Satanowskim w tym samym programie prowadzący wpadł w furię i krzycząc na jednego z gości oskarżył Polskę o zabójstwa sowieckich dyplomatów w okresie międzywojennym.

Jak przypomina portal onet.pl, Sołowiowi chodziło o dwa zabójstwa sowieckich dyplomatów na terenie II Rzeczpospolitej. Pierwsze z nich miało miejsce w 1927 roku na dworcu kolejowym w Warszawie, kiedy przez działacza emigracyjnego Borysa Kowerdę został zastrzelony poseł ZSRR w Polsce Piotr Wojkow. Według zeznań samego Kowerdy zabójstwo miało być zemstą za czerwony terror.

Z kolei do drugiego morderstwa doszło we Lwowie w 1933 roku, kiedy od kul wystrzelonych przez działacza Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów zginął sekretarz konsulatu ZSRR we Lwowie Alieksiej Majlow. Morderstwo to miało być zemstą za zorganizowany przez władze sowieckie głód na Ukrainie.

Jak zaznacza onet.pl, w żadnym z wyżej wymienionych wypadków Polska nie stała za morderstwami.

Cały artykuł dostępny jest pod tym adresem.


Polska była ofiarą wojny - uważa 97 proc. Brytyjczyków. Podobnie Francuzi i Niemcy

22.01.2020 09:44
97 proc. Brytyjczyków określiło Polskę i jej mieszkańców jako ofiary II wojny światowej. Podobny pogląd wyraziło 88 proc. Francuzów i po 85 proc. respondentów z Włoch i Niemiec - wynika z ogólnoeuropejskiego badania koordynowanego przez agencję badawczą United Surveys.

MSZ: wandalizm na grobie UPA próbą zepsucia stosunków z Ukrainą

22.01.2020 10:37
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa wandalizm przy grobie wojowników UPA w województwie podkarpackim za próbę podważenia dobrosąsiedzkich stosunków Polski z Ukrainą i obiecuje zbadanie tej sprawy przez odpowiednie organy. O sprawie donosi ukraiński portal "Europejska Prawda" powołując się na oświadczenie MSZ opublikowane w serwisie Twitter.

Andrzej Duda w izraelskiej TV: relacje Polska-Izrael ważniejsze od słów ministra Katza

22.01.2020 09:11
- Relacje między Polską a państwem Izrael to jest sprawa dalece istotniejsza niż wypowiedzi ministra, który może się zmienić - skomentował prezydent Andrzej Duda w rozmowie z izraelską telewizją publiczną KAN11 kontrowersyjne słowa szefa MSZ Izraela Israela Katza.