X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

ABW zatrzymała Libańczyka. Mógł współpracować z Państwem Islamskim

20.04.2020 10:48
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy współpracy straży granicznej zatrzymała Libańczyka podejrzanego o współpracę z Państwem Islamskim. Według służb mężczyzna kontaktował się z bojownikami ISIS i wspierał ich finansowo.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneABW/abw.gov.pl

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział IAR, że zatrzymany stanowił realne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Miał planować zorganizowanie grupy terrorystycznej w Polsce i krajach Europy Zachodniej, która miała przygotowywać zamachy terrorystyczne. Zatrzymany miał rodzinne kontakty z bojownikami, którzy ginęli walcząc w szeregach Państwa Islamskiego w Syrii i w Iraku. Utrzymywał kontakty z innymi osobami, które obecnie działają zbrojnie w ramach tej organizacji. Przesyłał też pieniądze na różnego rodzaju inicjatywy Państwa Islamskiego w Syrii.

Mężczyzna został odizolowany i na mocy decyzji sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w strzeżonym ośrodku dla uchodźców. Następnym krokiem będzie wszczęcie procedury wydaleniowej - dodał rzecznik ministra.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: ABW ISIS Państwo Islamskie

PGNiG przeciwne wyłączeniu Nord Stream 2 spod prawa UE

19.04.2020 14:38
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przeciwne wyłączeniu gazociągu Nord Stream 2 spod unijnego prawa. Podkreślił to prezes PGNiG Jerzy Kwieciński w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką.

Rosyjskie regiony zamykają wjazdy do miast

20.04.2020 10:00
W części regionów Rosji od dziś obowiązują zaostrzone rygory powszechnej samoizolacji - podało radio Echo Moskwy. Według ostatnich danych w Federacji Rosyjskiej liczba zakażonych koronawirusem sięgnęła 43 tysięcy.