X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jerzy Kwieciński

J.Kwieciński: naszym celem jest inflacja między 1 a 2 proc.

Rząd chce utrzymać inflację w przedziale między 1 proc. a 2 proc., gdyż ten poziom z jednej strony zapobiega wysokiemu wzrostowi cen, a z drugiej jest dobry dla gospodarki - powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wcześniej GUS poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2018 r. wzrosły rdr o 1,3 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem pozostały bez zmian.
Zobacz więcej na temat:  inflacja Jerzy Kwieciński GOSPODARKA gus

Jerzy Kwieciński: wynik polskiego PKB najlepszy w Unii Europejskiej

– Polska gospodarka jest odporna na spowolnienia. Wykorzystujemy dobrze nasze szanse rozwojowe – powiedział Jerzy Kwieciński. Przy okazji trwającego w podrzeszowskiej Jasionce Kongresu 590 rozmawialiśmy z ministrem inwestycji i rozwoju na temat sytuacji gospodarczej Polski oraz perspektywach, jakie są przed nią stawiane.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pkb GOSPODARKA gospodarka polska Jerzy Kwieciński Ministerstwo Rozwoju

Rafał Lesiecki: potrzeba dróg na wschodniej flance NATO

Unia Europejska i NATO pracują nad zwiększeniem wydatków na poprawę dróg i połączeń dla wojska. Wstępna propozycja zakłada przeznaczenie na ten cel 6,5 mld euro. - Do zakończenia zimnej wojny wszystkie drogi, mosty czy wiadukty były budowane z uwzględnieniem wymagań wojskowych. Na najważniejszych trasach to było zapewnione - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Lesiecki, ekspert portalu Defence24.pl.  
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie NATO siły zbrojne Jerzy Kwieciński Ministerstwo Obrony Narodowej