X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wojskowi lekarze są w drodze do Chicago

23.04.2020 12:59
Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego z Warszawy w drodze do Stanów Zjednoczonych. Dziewięciu medyków wyleciało z wojskowego lotniska na Okęciu do Chicago. Lekarze spędzą tam tydzień.
Audio
  • Dziewięcioosobowa grupa pracowników wojskowego szpitala spędzi tydzień w Chicago. Lekarze będą między innymi w tworzonym w tym mieście największym szpitalu polowym. Materiał Agnieszki Drążkiewicz (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneŹródło: Twitter/@MON_GOV_PL

Dowódca misji kapitan Jacek Siewiera powiedział przed wylotem, że głównym celem operacji jest wymiana doświadczeń pomiędzy polskim i amerykańskim personelem medycznym. W trakcie pobytu za oceanem nasi medycy będą uczestniczyć między innymi w seminariach organizowanych w formie webinariów oraz w spotkaniach w różnego rodzaju placówkach medycznych, które są w Chicago zaangażowane w walkę z COVID-19. Jednym z punktów jest także pobyt w tworzonym w tym mieście największym szpitalu polowym. Placówka będzie mogła jednocześnie leczyć ponad 2200 chorych.

W skład misji do USA wchodzą lekarze, pielęgniarki i ratownicy. Część z grupy doświadczenia w walce z koronawirusem zbierała we włoskiej Lombardii, gdzie Polacy pracowali w szpitalu polowym w okolicach miejscowości Brescia, skąd wrócili 9 kwietnia. Obserwacje dotyczące metod stosowanych przez Włochów nasi medycy przekazali w formie rekomendacji do ministerstwa zdrowia.

IAR/dad

Media: Ukraińcy zaczynają się zastanawiać, jak wrócić do Polski

22.04.2020 14:36
Polska zastanawia się, co zrobić, by ukraińscy migranci zarobkowi wrócili z kraju, a Ukraińcy, którzy wyjechali, zaczynają myśleć o tym, jak wrócić do Polski - pisze ukraińska agencja informacyjna Ukrinform. Ciężko sobie wyobrazić gospodarkę Polski bez pracowników z Ukrainy - dodaje.

Ważna inicjatywa Instytutu Polskiego w Pradze. Polska historia dla Czechów

23.04.2020 09:19
Klasyka literatury gułagowej – "Na nieludzkiej ziemi" Józefa Czapskiego oraz pierwsza analiza republikańskiej myśli politycznej Pierwszej Rzeczpospolitej pióra czeskiego historyka to kolejne dwie publikacje, które ukazują nad Wełtawą w ramach programu "Samostatnost 1918", którego inicjatorem jest Instytut Polski w Pradze.

Hiszpania: "Dom Polski" pomaga Polakom w trudnej sytuacji z powodu pandemii

23.04.2020 10:35
Odkąd w Hiszpanii w połowie marca wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, wielu mieszkających w tym kraju Polaków straciło pracę i środki do życia. Stowarzyszenie polonijne "Dom Polski w Getafe" pod Madrytem prowadzi akcje pomocowe dla rodaków w trudnej sytuacji życiowej.