X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Koronawirus w krajach bałtyckich: Łotwa bez nowych zakażeń

05.05.2020 14:36
Na Łotwie po raz pierwszy od wybuchu pandemii nie odnotowano w ciągu doby żadnych nowych przypadków koronawirusa. Dwanaście nowych zakażeń potwierdziły władze Litwy i Estonii.
Audio
  • Koronawirus w krajach bałtyckich: Łotwa bez nowych przypadków zakażeń. Materiał Kamila Zalewskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/ETTORE FERRARI

Na Łotwie ostatniej doby sprawdzono 686 testów. Dotychczas zakażeniu koronawirusem uległo tam 896 osób, 348 wyzdrowiało, a 17 zmarło.

Litwini sprawdzili ponad pięć tysięcy próbek, z których 4 były pozytywne. Od początku pandemii wirusem zaraziły się tam 1423 osoby, z czego 678 wyzdrowiało. Odnotowano też 46 zgony. Od dziś na Litwie mogą funkcjonować muzea. Jedyne ograniczenia związane są z zachowaniem odpowiedniego dystansu przy kasach. Placówki muszą też kontrolować liczbę osób, które mogą jednocześnie oglądać ekspozycje. Zwiedzać można m.in. cztery duże muzea narodowe w Wilnie.

W Estonii po przeprowadzeniu ponad tysiąca sześciuset testów wykryto 8 przypadków koronawirusa. Dotychczas zakażeniu uległo 1711 osób. Wyzdrowiało 261 osób, a 55 zmarło.


IAR/dad

Białoruś planuje defiladę w dobie koronawirusa. WHO zaniepokojone

05.05.2020 10:31
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyraziła zaniepokojenie w związku z planowaną na 9 maja defiladą wojskową w Mińsku. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że – mimo epidemii – odwołanie Parady Zwycięstwa nie jest możliwe.

Premier Morawiecki w ukraińskich mediach: od solidarności zależy ludzkie życie

05.05.2020 12:00
Świat stoi dziś w obliczu globalnej pandemii; od tego, czy zdołamy zademonstrować solidarność i współpracować, zależy ludzkie życie - napisał premier Mateusz Morawiecki w artykule zamieszczonym we wtorek na ukraińskim opiniotwórczym portalu Dzerkało Tyżnia.

Microsoft zainwestuje w Polsce miliard dolarów

05.05.2020 13:47
Microsoft zainwestuje w Polsce miliard dolarów w technologie cyfrowe. Firma zawała z Operatorem Chmury Krajowej strategiczną umowę partnerską. Zakłada ona między innymi powstanie w Polsce data center Microsoft, czyli centrum przetwarzania danych - pierwszego takiego centrum w Europie Środkowo-Wschodniej.