X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Siedlecki uniwersytet otwarty na Białorusinów

01.10.2020 15:01
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach jest gotowy na przyjęcie studentów z Białorusi. Na antenie Radia Podlasie zapewnił o tym rektor uczelni prof. Mirosław Minkina. UPH oferuje blisko czterdzieści kierunków studiów.
Audio
  • Prof. Mirosław Minkina zaznaczył, że UPH oferuje blisko czterdzieści kierunków studiów (IAR)
Protest studentów w Mińsku
Protest studentów w MińskuPAP/EPA/STR

Rektor powiedział, że uniwersytet może przyjąć kilku Białorusinów na bezpłatny kurs języka polskiego oraz kilku studentów na kierunki stacjonarne. Wszystko zależy od zainteresowania młodzieży zza wschodniej granicy - dodał prof. Minkina.

Z powodu pandemii koronawirusa siedlecki uniwersytet przedłużył rekrutację do 7 października. W tym roku akademickim zaplanowano zajęcia w systemie mieszanym - wykłady online, ćwiczenia i laboratoria w trybie stacjonarnym, zaś egzaminy i seminaria - w zależności od decyzji dziekanów poszczególnych kierunków.

IAR/dad

W Chicago premiera filmu Petera Greenberga o Polsce

01.10.2020 10:11
W Stanach Zjednoczonych odbędzie się w czwartek premiera kolejnego filmu Petera Greenberga, który promuje Polskę za oceanem. Film "Hidden Poland" zostanie wyemitowany na kanale WTTW w Chicago, należącym do sieci amerykańskiej telewizji publicznej PBS. Z powodu epidemii zrezygnowano z uroczystej premiery w Hollywood.

Aleksiej Nawalny oskarża Władimira Putina o zlecenie zamachu na jego życie

01.10.2020 12:43
Aleksiej Nawalny powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin zlecił zamach na jego życie. Wywiad z liderem antykremlowskiej opozycji publikuje dzisiejszy "Der Spiegel".

Dania wydała zgodę na eksploatację Nord Streamu 2 na swoich wodach

01.10.2020 14:55
Duńska Agencja Energetyki wydała w czwartek zgodę na eksploatację budowanego gazociągu Nord Stream 2 na duńskim szelfie kontynentalnym. Pozwolenie jest uwarunkowane kwestiami bezpieczeństwa.