X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Co z dostawami szczepionek? "Unia zmusi firmy do przestrzegania umów ws. dostaw"

24.01.2021 13:59
Unia zmusi firmy farmaceutyczne do przestrzegania umów w sprawie dostaw szczepionek przeciw COVID-19 - zapowiedział szef Rady Europejskiej w wywiadzie dla francuskiego radia Europe 1. Charles Michel nie powiedział dokładnie, w jaki sposób. Mówił o wszelkich dostępnych środkach prawnych, by egzekwować kontrakty.
Audio
  • Szef RE: Unia zmusi do firmy do przestrzegania umów ws. dostaw szczepionek. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Jeden z punktów szczepień w Brukseli
Jeden z punktów szczepień w BrukseliPAP/EPA/Nils Meilvang

Firmy Pfizer i BioNTEch poinformowały w ubiegłym tygodniu, że musiały spowolnić dostawy z powodu modernizacji jednej z fabryk, by w przyszłości zwiększyć produkcję szczepionek.

Przewodniczący Rady powiedział, że Unia w sposób zdecydowany będzie domagać się przestrzegania umów i oczekuje też większej przejrzystości. - Powinniśmy zakasać rękawy i walczyć o przejrzystość w sprawie powodów opóźnień w dostawach. Ale kiedy początkowo firma Pfizer ogłosiła opóźnienia, zareagowaliśmy zdecydowanie, uderzyliśmy pięścią w stół i w rezultacie zamiast kilkutygodniowych opóźnień były tylko zmniejszone dostawy - powiedział szef Rady.

Zmniejszone dostawy szczepionek firm Pfizer i BioNTech dotarły do krajów członkowskich w tym tygodniu. Od jutra, jak zapewniają koncerny, dostawy powrócą do pierwotnego harmonogramu. Ale problemy zgłasza już kolejna firma - AtraZeneca, która ma w tym tygodniu uzyskać autoryzację w Unii, też już zapowiedziała, że pierwsze dostawy do Europy będą mniejsze od wcześniej ustalonych.

IAR/dad

Co z inicjatywą Trójmorza za kadencji Joe Bidena?

24.01.2021 10:23
Donald Trump popierał inicjatywę Trójmorza, podobnie jak Kongres USA, więc zakładamy, że obecny prezydent Joe Biden też będzie z nami wspólpracował - podkreślił europoseł i b. szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski z PiS.

Polscy medycy rozpoczęli kolejny dzień testowania mieszkańców Bratysławy

24.01.2021 10:27
Polscy medycy rozpoczęli w niedzielę rano kolejny dzień testowania na obecność koronawirusa mieszkańców Bratysławy. W stolicy Słowacji, w ramach pomocy udzielonej przez polski rząd, pracuje prawie 70 lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Polonijny panel lekarzy w Chicago: szczepionka drogą do normalności

25.01.2021 07:35
Pod hasłem #szczepimysie przebiegał w Chicago niedzielny panel naukowców i lekarzy poświęcony pandemii koronawirusa. Debatę otworzyła wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który zwracał uwagę na walory szczepionki i podkreślił, że jest drogą do normalności.