X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na wniosek ABW Leonid Swiridow nie wjedzie do Strefy Schengen do 2025 roku

23.03.2021 11:41
Na wniosek szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Leonid Swiridow nie będzie mógł wjechać do strefy Schengen do 2025 roku. Szef Urzędu ds. Cudzoziemców przedłużył Rosjaninowi zakaz wjazdu do Polski i Strefy Schengen.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ABW.gov

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że niektórzy rosyjscy dziennikarze są wykorzystywani do agresywnych działań informacyjnych prowadzonych przez Federację Rosyjską przeciwko Polsce, krajom NATO i Zachodowi.

- Polska jest jednym z głównych celów walki informacyjnej prowadzonej przez Rosję - zaznaczył Żaryn informując o przedłużeniu dziennikarzowi zakazu wjazdu do naszego kraju i strefy Schenghen.

Żaryn przypomniał, że pięć lat temu Swiridow został wpisany na listę osób, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest niepożądany.

- W ocenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie ustały przyczyny, które stały się podstawą wydania wobec Leonida Swiridowa zakazu wjazdu na terytorium Polski. W latach 2015-20 kontynuował on działania na rzecz agresywnej rosyjskiej propagandy, wymierzone w interesy Rzeczpospolitej Polskiej, polską rację stanu i wizerunek Polski na arenie międzynarodowej - zaznaczył Żaryn.

Dlatego Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w grudniu 2020 roku wystąpiła z wnioskiem do Urzędu ds. Cudzoziemców o przedłużenie mu zakazu wjazdu i w konsekwencji decyzją szefa Urzędu Leonid Swiridow został objęty dalszym zakazem wjazdu do Polski i strefy Schengen - do grudnia 2025 roku - podał rzecznik.

W odpowiedzi na wydalenie Swiridowa, z Rosji wydalony został Wacław Radziwinowicz wieloletni korespondent "Gazety Wyborczej" w tym kraju.


PAP/dad

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Elżbieta Witek: łączy nas wyjątkowa przyjaźń

23.03.2021 09:38
Marszałek Sejmu napisała, że Polaków i Węgrów łączy wyjątkowa przyjaźń, jakiej inne narody mogą nam pozazdrościć. "Dziś świętujemy te szczególne więzy, dziękując za to, co razem osiągnęliśmy i życząc naszym węgierskim przyjaciołom wszystkiego najlepszego z okazji wspólnego święta." - napisała na twitterze marszałek Elżbieta Witek. Życzenia marszałek Sejmu z okazji Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej zostały zamieszczone w dwóch językach.

Zbigniew Rau: administracja prezydenta Bidena jest świadoma, że Nord Stream 2 dzieli UE i NATO

23.03.2021 09:58
USA nadal postrzegają Nord Stream 2 jako szkodliwy, zły interes dla Europy; administracja prezydenta Joe Bidena jest świadoma, że ten projekt dzieli Unię Europejską i NATO - powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Szef dyplomacji USA: Nord Stream 2 potencjalnie narusza interesy Ukrainy i Polski

23.03.2021 10:22
Nord Stream 2 jest zły dla Europy i potencjalnie narusza interesy Ukrainy i Polski - przekonywał we wtorek w Brukseli szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken, który bierze udział w dwudniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO.