X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wyciek: Rosja może wchłonąć wschód Ukrainy. Czy USA poszerzą sankcje wobec Nord Stream 2?

13.05.2021 12:26
Agencja Bloomberg dotarła do dokumentów, z których wynika, że Europa obawia się wchłonięcia wschodu Ukrainy przez Rosję. Mimo to budowa spornego gazociągu Nord Stream 2 postępuje, ale możliwe jest poszerzenie sankcji USA wobec niego.
Prorosyjscy żołnierze na terenie ukraińskiego Donbasu
Prorosyjscy żołnierze na terenie ukraińskiego DonbasuPAP/EPA/DAVE MUSTAINE

Agencja Bloomberg ustaliła nieoficjalnie, że Unia Europejska jest przekonana o tym, że Rosja przygotowuje się do wchłonięcia marionetkowych republik ustanowionych na wschodzie Ukrainy poprzez nielegalne wybory i przyznanie paszportów mieszkańcom tak zwanych republik donieckiej i Ługańskiej.

Według dokumentu widzianego przez Bloomberga, który był przedmiotem dyskusji ambasadorów krajów europejskich w komisji do spraw polityki i bezpieczeństwa, Europa ma w celu uniknięcia tego scenariusza między innymi wzmacniać bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy poprzez zmniejszanie jej zależności od Rosji oraz udział w niektórych projektach europejskich. Niektórzy ambasadorzy mieli wskazywać na konieczność dalszych reform nad Dnieprem. Tymczasem Kijów ostrzega, że uruchomienie Nord Stream 2 może wystawić go na ryzyko zakręcenia kurka z gazem płynącym przez terytorium ukraińskie, a co za tym idzie destabilizacji ekonomicznej i politycznej.

John E. Herbst będący dyrektorem centrum eurazjatyckiego think tanku Atlantic Council i były ambasadorem Ukrainy wzywa administrację prezydenta Joe Bidena do poszerzenia sankcji wobec spornego gazociągu Nord Stream 2.

Jego zdaniem argumenty za takim działaniem to rosnąca opozycja wobec tej inwestycji w Europie, w tym w samych Niemczech, gdzie następne wybory parlamentarne mogą dać wpływ na rząd partii Zielonych, która wpisała do programu zatrzymanie tej spornej inwestycji. Były sekretarz generalny NATO Anders Fogh-Rasmussen ostrzega, że Rosjanie mogą próbować wpłynąć na wynik wyborów w celu obrony polityki prorosyjskiej w sprawie Nord Stream 2.

– Dla Rosji może być ważne uzyskanie wpływu na wynik wyborów w celu utrzymania większości popierającej politykę na korzyść tego kraju – ocenił cytowany przez niemiecką agencję prasową. Przewodniczący parlamentów Litwy i Ukrainy Viktorija Čmilytė-Nielsen oraz Dmytro Razumkow ostrzegają, że Nord Stream 2 może być zagrożeniem dla Kijowa, Brukseli i stabilizacji w regionie, bo może stać się narzędziem nacisków na kraje europejskie. Argumentem jest też ponadpartyjny apel z Kongresu USA o poszerzenie sankcji zgodnie z prawem. Departament Stanu USA ma przedstawić do 17 maja zaktualizowaną „czarną listę” podmiotów objętych sankcjami.

Według Herbsta sankcje mogłyby objąć kolejne z 20 statków zaangażowanych w budowę albo spółkę Nord Stream 2 AG, jako należącą w stu procentach do Gazpromu. – Sankcje przeciwko Nord Stream 2 AG mogłyby być śmiertelnym ciosem dla tego projektu – napisał w portalu The Hill.


Źródło: biznesalert.pl/ho

Zobacz więcej na temat: Ukraina Rosja Nord Stream 2

Znany prorosyjski ukraiński polityk podejrzany jest o zdradę stanu

11.05.2021 16:46
Ukraińskie służby dokonały przeszukania w jego domu. O podejrzeniu wobec Wiktora Medwedczuka poinformowała prokurator generalna Iryna Wenediktowa

Rosjanie sugerują natychmiastowe odcięcie Polski od gazu

12.05.2021 11:23
Rosyjskie media biją na alarm, że Polska zamierza „przywłaszczyć sobie” część gazociągu Jamał - Europa. Wzywają również Moskwę do bardziej aktywnych działań wyprzedzających, w tym także wstrzymania dostaw gazu.

W Rosji nie będą wydawane amerykańskie wizy

12.05.2021 12:20
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji wstrzymuje od dziś wydawanie wiz. Wyjątkiem będą wizy dyplomatyczne.