X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: więźniom proponuje się pisanie próśb o ułaskawienie

09.06.2021 12:46
Niektórzy Białorusini przetrzymywani w aresztach i koloniach karnych za popieranie opozycji otrzymują propozycje pisania listów do Aleksandra Łukaszenki z prośbą o ułaskawienie. Według miejscowych mediów takie zalecenia docierają między innymi do osadzonych w koloniach karnych w Szkłowie, Nowopołocku i Witebsku.
Audio
  • Białoruś: więźniom proponuje się pisanie próśb o ułaskawienie. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Więzienie na Białorusi - zdj ilustracyjne
Więzienie na Białorusi - zdj ilustracyjneshutterstock.com/Vladimir Gudvin

Propozycje pisania próśb o ułaskawienie mają składać ludzie podający się za przedstawicieli Czerwonego Krzyża. Jednak pracownicy tej organizacji zaprzeczają, by mieli związek z tą akcją.

Na Białorusi 476 osób jest uznawanych za więźniów politycznych. Jednak w aresztach i koloniach karnych przebywa znacznie więcej ludzi zatrzymanych za popieranie opozycji po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.

Rozgłośnia "Radio Swaboda" zwraca uwagę, że podobna sytuacja była po wyborach prezydenckich i aresztach demonstrantów w 2010 roku. Wtedy po wprowadzeniu sankcji przez Zachód z aresztów wypuszczono zarówno tych opozycjonistów, którzy pisali prośbę o ułaskawienie, jak i tych, którzy nie pisali takiej prośby.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

Odnaleziony obraz Jana Matejki na wystawie i aukcji w Warszawie

09.06.2021 10:30
Obraz „Święty Stanisław karcący Bolesława Śmiałego” Jana Matejki, który przez lata uznawano za zaginiony, zobaczyć można na wystawie w DESA Unicum w Warszawie.

Służby wyjaśniają sprawę włamania na maila szefa KPRM. „To pisała osoba władająca językiem rosyjskim”

09.06.2021 10:38
Służby wyjaśniają sprawę włamania na prywatną skrzynkę mailową szefa KPRM Michała Dworczyka. "Ktoś, kto zna język rosyjski, widzi, że to pisała osoba władająca językiem rosyjskim, próbująca pisać w języku polskim, więc sprawa jest dosyć jasna" - wskazał w środę Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. „To akcja dezinformacyjna” – podkreślił.

Z powodu pandemii nie odbędzie się tegoroczne Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy

09.06.2021 10:00
W związku z pandemią, także w tym roku, nie odbędzie się w czerwcu Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy i Misjonarek. Sympozjum naukowe - Modele misyjne i areopagi współczesnego zaangażowania misyjnego", zaplanowane na 22-24 czerwca br., odbędzie się online - poinformował sekretarz Komisji Episkopatu ds. Misji o. werbista Kazimierz Szymczych.