X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Anglia: rząd ułatwi wjazd zaszczepionym, m.in. z Polski

28.07.2021 11:49
Podróż z Polski do Anglii niedługo ma być łatwiejsza - donoszą brytyjskie media. Rząd chce znieść obowiązek kwarantanny dla zaszczepionych na terenie Unii Europejskiej. Dziś na uniknięcie izolacji pozwala tylko przyjęcie zastrzyku oferowanego przez brytyjską służbę zdrowia.
Audio
  • Anglia: rząd ułatwi wjazd zaszczepionym, m.in. z Polski. Materiał Adama Dąbrowskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Chaz Bharj

Obecnie osoby zaszczepione na terenie Unii, na przykład nad Wisłą, po przybyciu na Wyspy Brytyjskie muszą rozpocząć pobyt od izolacji. Trwa ona 10 dni, choć po opłaceniu dodatkowego testu można go skrócić do 5-6 dni. Oprócz wymogu kwarantanny, jest też obowiązek zrobienia dwóch testów PCR. O tym, że wkrótce ma się to zmienić, piszą między innymi "Daily Telegraph", "Times" i BBC. Drzwi otworzyć mają się szerzej dla państw na tak zwanej pomarańczowej liście. Są na niej na przykład Polska, Hiszpania i Portugalia.

Rodzinom i przyjaciołom emigrantów mieszkających na co dzień w Anglii będzie ich w końcu łatwiej odwiedzić, ale to także zmiany, na jakie nalega sektor turystyczny. Przymknięte drzwi dla przybyszów sprawiają, że traci on setki milionów funtów dziennie.

Na razie to nieoficjalne doniesienia; rząd potwierdza jedynie, że trwają rozmowy. Zmiany dotyczyłyby tylko Anglii. Reszta krajów Królestwa sama ustala swoje zasady. W przeszłości jednak decyzje dotyczące granic były koordynowane.


IAR/dad

Polscy maturzyści z Litwy zatańczyli poloneza w sercu Wilna

28.07.2021 08:19
Maturzyści ze szkół polskich na Litwie zatańczyli na Placu Katedralnym w Wilnie poloneza. W ten sposób uczcili zakończenie szkoły. Jest to też okazja do zamanifestowania swojej narodowości i przywiązania do polskości. W sercu litewskiej stolicy można było podziwiać ponad sto par z siedmiu szkół.

Niemieccy politycy dziękują za polską pomoc po powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii

28.07.2021 10:45
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. We wtorek polscy strażacy przywieźli do miejscowości Kreuzau 164 urządzenia przeznaczone do osuszania zalanych budynków.