X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraińska SBU zlikwidowała kanał nielegalnej migracji do krajów UE

20.10.2021 10:30
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o wykryciu i zablokowaniu procederu nielegalnej migracji do krajów UE, podczas którego wykorzystywano podrobione dokumenty. Z "usług" korzystali Ukraińcy i cudzoziemcy, płacąc ok. 5 tys. dolarów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/CC7

Według SBU proceder zorganizował mieszkaniec obwodu chmielnickiego, który pracował jako agent ubezpieczeniowy i znajdował "klientów chętnych do migracji" dzięki osobistym kontaktom.

SBU pisze, że świadczone przez niego usługi obejmowały otrzymanie zagranicznego paszportu i wewnętrznego dokumentu tożsamości krajów UE, prawo jazdy itd. Do podrobienia dokumentów wykorzystywano oryginalne blankiety - twierdzi SBU.

Początkowo "klientami" byli Ukraińcy, z czasem zaczęto "obsługiwać" też cudzoziemców - czytamy w komunikacie służb.

Zatrzymanie na gorącym uczynku

Organizator procederu został zatrzymany w Chmielnickim podczas przyjmowania wynagrodzenia w wysokości 61 tys. UAH (ok. 9 tys. PLN) za pakiet dokumentów umożliwiających wyjazd na Litwę. "Klient" miał otrzymać litewski paszport zagraniczny, dowód osobisty oraz litewskie prawo jazdy.

Zatrzymanego poinformowano o możliwości popełnienia przestępstwa z art. dotyczącego nielegalnego przerzutu ludzi przez granicę państwową Ukrainy.

Śledczy ustalają wszystkie okoliczności działań zatrzymanego i poszukują innych osób związanych z tym procederem. Sprawdzana jest informacja w sprawie wspólników za granicą, jako że - jak podaje SBU - blankiety były oryginalne.

PAP/dad

Mariusz Błaszczak na Litwie: oba nasze kraje są przedmiotem ataku hybrydowego

19.10.2021 12:58
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział Polskiemu Radiu, że Polska i Litwa są przedmiotem ataku hybrydowego dokonywanego przez Białoruś. W Wilnie trwa spotkanie Rady Prezydenckiej pod przewodnictwem prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausdy z udziałem przedstawicieli ministerstw obrony i spraw zagranicznych obu krajów.

Marcin Przydacz poinformował w NATO o sytuacji na granicy z Białorusią

19.10.2021 14:51
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz poinformował w siedzibie NATO w Brukseli o sytuacji na granicy z Białorusią i o przepychaniu migrantów na teren Polski przez służby podległe reżimowi w Mińsku. Wiceszef MSZ-u spotkał się w brukselskiej kwaterze głównej NATO z ambasadorami państw członkowskich Sojuszu.

Niemcy: szef MSW Horst Seehofer proponuje Polsce wspólne patrole na granicy

20.10.2021 09:25
W celu zmniejszenia fali migrantów, docierających szlakiem przez Białoruś, szef niemieckiego MSW Horst Seehofer zaproponował Warszawie wprowadzenie wspólnych patroli na polsko-niemieckiej granicy. Polityk CSU zaoferował Polsce także pomoc w opanowania kryzysu na granicy z Białorusią.