X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Parlament Europejski przyznał nagrodę Sacharowa Aleksiejowi Nawalnemu

20.10.2021 16:33
Parlament Europejski przyznał nagrodę Sacharowa Aleksiejowi Nawalnemu. Rosyjski opozycjonista uhonorowany został za swoją walkę o demokratyczne zmiany w kraju rządzonym przez reżim Władimira Putina. Europarlament równocześnie wezwał rosyjskie władze do natychmiastowego uwolnienia Aleksieja Nawalnego.
Audio
  • Strasburg - Parlament Europejski przyznał nagrodę Sacharowa Aleksiejowi Nawalnemu. Materiał Włodzimierza Beaty Płomeckiej (IAR)
Manifestacja poparcia dla Aleksieja Nawalnego w Moskwie
Manifestacja poparcia dla Aleksieja Nawalnego w MoskwieNickolayV/Shutterstock

Aleksiej Nawalny to jeden z najbardziej znanych krytyków polityki Władimira Putina. Z wykształcenia prawnik, organizował w Rosji antyrządowe protesty i startował w wyborach prezydenckich przeciwko Władimirowi Putinowi. Tworzył też popularne kanały na Youtubie, na których przedstawiał dowody na rażącą korupcję w rosyjskich władzach.

Skorumpowany system uniemożliwił mu zajęcie państwowego urzędu, z czasem spotykały go coraz silniejsze represje. Był wielokrotnie napadany, oczerniany a nawet fizycznie atakowany. W 2020 roku został otruty na pokładzie rosyjskiego samolotu. Życie uratowali mu lekarze w Niemczech. Po wyzdrowieniu Aleksiej Nawalny wrócił do Rosji, został zatrzymany już na lotnisku. Trafił do aresztu, gdzie przebywa do dziś, pod zarzutami o "terroryzm i ekstremizm".

Parlament Europejski zdecydował o przyznaniu ma nagrody imienia Sacharowa za poświęcenia na rzecz walki o demokratyczne zmiany. Europosłowie ponownie wezwali także rosyjskie władze do natychmiastowego uwolnienia opozycjonisty.

Europarlament wyróżnił dziś również nominowanych do nagrody Sacharowa - afgańskie kobiety, które walczyły o równość i prawa człowieka w swoim kraju.

Nagroda nosi imię sowieckiego naukowca, działacza politycznego i laureata nagrody Nobla, Andrieja Sacharowa. Przyznawana jest od 1988 roku. Laureaci otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy euro. Pierwszymi laureatami byli Nelson Mandela i Anatolij Marczenko.


IAR/dad

Finałowe przesłuchania w ramach XVIII Konkursu Chopinowskiego dobiegają końca

20.10.2021 13:59
W nocy ze środy na czwartek zostaną ogłoszone wyniki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do finału zakwalifikowano aż 12 pianistów.

Niemcy: szefowa Zielonych przeciwna zezwoleniu na eksploatację Nord Stream 2

20.10.2021 13:49
Annalena Baerbock, liderka Zielonych, opowiedziała się za nieudzieleniem koncesji na eksploatację gazociągu Nord Stream 2. Zgodnie z europejskim prawem energetycznym, powinna obowiązywać reguła dotycząca uniezależnienia operatorów gazociągów od dostawców gazu – podkreśliła na łamach mediów z grupy Funke.

331 osób usłyszało zarzuty związane z nielegalnym przewożeniem migrantów

20.10.2021 14:50
Już 331 osób usłyszało zarzuty związane z nielegalnym przewożeniem migrantów - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że procederem tym zajmują się głównie cudzoziemcy różnych nacji często posiadający obywatelstwo lub prawo pobytu w Niemczech.