X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Priorytetem polskiej dyplomacji jest powstrzymanie transportów, które przywożą ludzi na Białoruś"

19.11.2021 11:59
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina powiedział, że drugim celem jest wspomaganie tych transportów, które zabierają cudzoziemców z Białorusi do ich państw
Audio
  • Rzecznik MSZ Łukasz Jasina: priorytetem jest powstrzymanie transportów, które przywożą ludzi na Białoruś [posłuchaj]
Polskie władze postawiły na to, żeby problem z migrantami na granicy rozwiązywać praktycznie, a nie politycznie
Polskie władze postawiły na to, żeby problem z migrantami na granicy rozwiązywać praktycznie, a nie politycznieForum/Reuters/KACPER PEMPEL

Łukasz Jasina powiedział w TVP Info, że sukcesem jest blokada lotów z Taszkientu z Uzbekistanu.  Dodał, że trwają prace nad zorganizowaniem transportów powrotnych do krajów ojczystych migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Polski i znajdują się w ośrodkach.

W Uzbekistanie ograniczenia wprowadzono od 17 listopada. Na pokłady samolotów lecących do Mińska nie mogą wsiadać obywatele Iraku, Syrii, Jemenu, Libanu, Libii i Afganistanu. Wstrzymano też sprzedaż biletów lotniczych dla nich. Za już sprzedane bilety mają być zwracane pieniądze. 

Wcześniej loty na Białoruś ograniczyli między innymi tureccy i syryjscy przewoźnicy.

Minionej nocy odnotowano dwie duże próby sforsowania polskiej granicy z Białorusią - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. Do największej takiej próby doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych. Tam łącznie około pięciuset osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę.  

Do drugiej próby doszło w rejonie Mielnika. Przez granicę próbowało się przedrzeć około 50 osób. Z tej grupy w Polsce zdecydowała się zostać iracka rodzina. 

Łącznie minionej doby Straż Graniczna odnotowała 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

IAR/ks

MON: białoruskie służby specjalne kierują działaniami migrantów

18.11.2021 12:26
Białorusini regularnie niszczą ogrodzenie i próbują przepchnąć migrantów na polską stronę. Patrole białoruskich służb wzdłuż ogrodzenia to codzienność na granicy - poinformowało MON na Twitterze.

Wiceszef polskiego MSZ Paweł Jabłoński w CNN: Putin i Łukaszenka działają ręka w rękę

18.11.2021 16:56
Putin i Łukaszenka działają ręka w rękę w celu destabilizacji bezpieczeństwa w Europie Środkowej - oświadczył w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w CNN, komentując wywołany przez władze Białorusi kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.

Sytuacja na granicy z Białorusią. Szef NATO: działania Łukaszenki cyniczne i nieludzkie

19.11.2021 11:59
Według sekretarza generalnego NATO Mińsk posługuje się migrantami jako "narzędziami taktyk hybrydowych". Nazwał on postępowanie reżimu Alaksandra Łukaszenki "cynicznym i nieludzkim". W wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera" Jens Stoltenberg podkreślił solidarność z Polską.