Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: Ukraińcy na polu walki wykazują się kreatywnością i nieszablonowym podejściem

21.09.2022 17:09
 - Ukraińcy udowadniają, że potrafią zrobić dobry użytek nie tylko ze sprzętu starszej generacji, ale i z nowoczesnych platform i systemów. Wykazują się kreatywnością i nieszablonowym podejściem - powiedział Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.  Jednak - jak podkreślił - nie oznacza to, że doszło do punktu zwrotnego w wojnie. Rosjanie szykują się do kolejnej fazy inwazji.
Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP skomentował skutki wprowadzenia sankcji i określił najważniejsze cele Zachodu w obliczu agresji Rosji
Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP skomentował skutki wprowadzenia sankcji i określił najważniejsze cele Zachodu w obliczu agresji RosjiPAP/Abaca/Metin Aktas

- Najnowsze osiągnięcia ukraińskich sił zbrojnych na polu walki są potwierdzeniem trafności decyzji o przekazaniu Ukrainie uzbrojenia, podjętej we wczesnej fazie rosyjskiej agresji. Jednak nie oznacza to, że doszło do punktu zwrotnego w wojnie. Rosjanie szykują się do kolejnej fazy inwazji - podkreślił Stanisław Żaryn.

Sekretarz stanu w KPRM skomentował też wysokie umiejętności ukraińskich żołnierzy. - Ukraińcy udowadniają, że potrafią zrobić dobry użytek nie tylko ze sprzętu starszej generacji, ale i z nowoczesnych platform i systemów. Wykazują się kreatywnością i nieszablonowym podejściem - tu procentują inwestycje w szkolenie i wysokie morale - podkreślił Stanisław Żaryn.

- Tym samym zadają kłam argumentom, iż dozbrajanie ofiary agresji przyczynia się do przedłużenia konfliktu, a jedynym wyjściem jest złożenie broni. Ukraińcy muszą mieć jednak szansę wygrać - a tę szansę możemy i powinniśmy dawać Ukraińcom my. Wsparcie musi być kontynuowane. Tylko niepowodzenia na polu walki mogą pokrzyżować polityczne plany Rosji wobec Ukrainy i skłonić Rosjan do refleksji i wycofania się z zaułka, w który zabrnęli za sprawą swojej neoimperialnej polityki. Z ostatnich informacji wynika jasno, że Kreml nie zamierza odpuszczać - decyzja o częściowej mobilizacji oraz kolejna zapowiedź referendów na okupowanych terytoriach ukraińskich to jasny sygnał, że Rosja nie zamierza kończyć inwazji, a nawet sygnał, że będzie przystępować do następnej fazy agresji - wyjaśnił.

Stanisław Żaryn podkreślił, że w Rosji, pomimo ogromnej presji cenzury, pojawiają się coraz częściej głosy kwestionujące zasadność wojny, która zamiast dowieść potęgi Rosji, dostarcza coraz więcej przykładów jej słabości.

Dodaje, że rosyjska gospodarka już odczuwa skutki sankcji nałożonych po agresji na Ukrainę. - Rosyjska gospodarka nie jest "samotną wyspą" i już odczuwa skutki sankcji nałożonych w obliczu agresji przeciwko Ukrainie. To nie jest czas na zmianę polityki Zachodu - potrzebujemy konsekwencji, Ukraińcy zaś naszego wsparcia - zakończył.


PAP/dad

Żaryn pokazuje absurdy rosyjskiej propagandy. "Rosja przekonuje, że Ukraina wkrótce zwróci się przeciwko Zachodowi"

25.08.2022 19:47
"Rosyjski propagandysta sugeruje, że Ukraina niedługo zwróci się wraz z Rosją przeciwko Europie Zachodniej, wobec czego popieranie jej jest szkodliwe" - napisał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, ujawniając kolejną manipulację Kremla.