Redakcja Polska

Albania: kilkudziesięciu turystów z Polski z zatruciem trafiło do szpitala

27.08.2023 08:00
W Albanii w mieście Wlora położonym na wybrzeżu Adriatyku 41 polskich turystów doznało zatrucia pokarmowego. 7 z nich to dzieci. Trafili na szpitalną izbę przyjęć. Życiu turystów nie zagraża niebezpieczeństwo.
41 polskich turystów trafiło do szpitala w Albanii
41 polskich turystów trafiło do szpitala w AlbaniiSchutterstock/Anderw Mayovsky

Wcześniej płynęli oni wraz z przewodnikiem na będącą turystyczną atrakcją wyspę Sazan. Do szpitala zgłosili się po kilku godzinach od powrotu. Okoliczności sprawy ma wyjaśnić specjalnie powołana do tego grupa, prowadzona pod kierunkiem prokuratury - poinformowała policja.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: wakacje turystyka wypoczynek

Turyści ze Słowacji odkrywają Gdańsk, ale nie znają Wyspy Sobieszewskiej

26.08.2023 12:50
Słowaccy turyści odkrywają w ostatnich latach Gdańsk, jednak niewielu z nich wie o istnieniu Wyspy Sobieszewskiej - pisze słowacki "Denník N". Gazeta nazywa ją "gdańską enklawą" i "najbardziej fascynującą częścią miasta".

ABW ustala przyczyny nieuprawnionego wykorzystania kolejowego systemu łączności

26.08.2023 14:49
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi działania mające na celu ustalenie przyczyn nieuprawnionego wykorzystania systemu łączności, używanego do zarządzania ruchem kolejowym. Minionej nocy w województwie zachodniopomorskim nieznany sprawca nadał radiotelefonem fałszywy sygnał start-stop na kolei. Przez kilka godzin ruch składów osobowych i towarowych był wstrzymany.

Wilno: rozpoczyna się festiwal orkiestr wojskowych z udziałem Polski

26.08.2023 16:51
W Wilnie w sobotę i niedzielę odbędzie się festiwal orkiestr wojskowych "Military Tattoo Lithuania 2023". Polskę reprezentować będzie Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.