Redakcja Polska

Wzmożone kontrole transportów ze wschodu. Polskie służby aktywne

08.01.2024 09:23
Wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul poinformowała o nasilonych kontrolach transportów towarów wjeżdżających do Polski przez granicę. Prowadzą je policja, Inspekcja Transportu Drogowego i Krajowa Administracja Skarbowa.
Wojewoda podkarpacka zapowiada nasilone kontrole transportów wjeżdżających do Polski
Wojewoda podkarpacka zapowiada nasilone kontrole transportów wjeżdżających do PolskiPAP/Wojtek Jargiło

- Chcemy się upewnić, że te transporty prowadzone są w oparciu i zgodnie z obowiązującymi przepisami - powiedziała Teresa Kubas-Hul.

To akcja ogólnopolska, a w przyszłym tygodniu wojewoda chce zorganizować spotkanie z podkarpackimi służbami sanitarnymi i fitosanitarnym dotyczące wzmożenia kontroli.

Zapowiedziała również powołanie specjalnego zespołu doradczego ds. rolnictwa. Będzie on zrzeszał przedstawicieli organizacji rolniczych związanych z produkcją i przetwórstwem artykułów rolno - spożywczych.

To jeden z elementów porozumienia podpisanego z przedstawicielami stowarzyszenia Podkarpacka Oszukana Wieś i Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które zakończyło rolniczy protest przed polsko - ukraińskim przejściem granicznym w Medyce.


IAR/dad

MSZ Chin: nałożymy sankcje na pięć firm z USA za sprzedaż broni Tajwanowi

07.01.2024 09:55
Według rzecznika MSZ w Pekinie sprzedaż broni Tajwanowi oraz stosowanie „nielegalnych, jednostronnych sankcji” przeciwko Chinom „poważnie narusza suwerenność i interesy bezpieczeństwa” tego kraju

Białoruś: pod presją władz zamknięto szkołę języka polskiego w Mińsku

07.01.2024 12:19
Pod presją władz w Mińsku zamknięto jedną z największych prywatnych szkół nauki języka polskiego na Białorusi. Szkoła działała od dziewięciu lat jako partner polskiej kompanii PanProfessor, współpracowała z ambasadą Polski i Związkiem Polaków na Białorusi.