Redakcja Polska

Polska mąka trafiła do Libanu, by pomóc potrzebującym

19.03.2024 12:15
Z inicjatywy Pomocy Kościołowi w Potrzebie do Libanu trafiło 800 ton mąki wyprodukowanej w Polsce. Wypiekany z niej chleb dociera do tysięcy potrzebujących osób w kraju zmagającym się z kryzysem gospodarczym i ubóstwem.
Polska mąka dotarła do Libanu
Polska mąka dotarła do LibanuŹródło fot.: pkwp.org

Współpracująca z PKWP przy projekcie "Polska mąka dla Libanu" fundacja ICARE jest w stanie dziennie rozdać około 10 tysięcy bochenków chleba. Fundacja na miejscu ma własną piekarnię, która daje prace 11 rodzinom, ale ze względu na zapotrzebowanie w projekt włączono też lokalne piekarnie.

PKWP finansuje też m.in. możliwość nauki dzieciom w szkołach, prowadzonych w Libanie przez chrześcijan. Więcej informacji o działalności Pomocy Kościołowi w Potrzebie można znaleźć na stronie www.pkwp.org.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Liban pomoc humanitarna

Dwa lata temu Rosjanie zbombardowali teatr w Mariupolu. Zginęło co najmniej 300 cywilów, w tym dzieci

16.03.2024 14:46
W drugą rocznicę zbombardowania teatru w Mariupolu Wołodymyr Zełenski napisał, że świat musi pamiętać o wszystkim, co Rosja zrobiła Ukrainie i jej mieszkańcom. Podczas oblężenia miasta rosyjskie wojsko atakowało budynki, w których chronili się cywile. W teatr trafiła bomba lotnicza. Zginęło tam co najmniej 300 cywilów.

Polskie Radio dla Ukrainy: specjalny program podsumowujący dwa lata działalności

17.03.2024 10:09
17 marca mijają dwa lata od momentu uruchomienia Polskiego Radia dla Ukrainy - specjalnej anteny w języku ukraińskim. W związku z tym przygotowany został specjalny program podsumowujący dwa lata działalności. Program opowie o tym, w jaki sposób Polskie Radio dla Ukrainy przysłużyło się integracji ukraińskich uchodźców w Polsce, jak informuje o wojnie w Ukrainie oraz o dialogu polsko-ukraińskim.  

Caritas zebrał 300 ton żywności w ramach 24. zbiórki żywności "Tak. Pomagam!"

18.03.2024 13:48
W ramach 24. zbiórki żywności "Tak. Pomagam!" Caritas zebrał 300 ton żywności, która zostanie przekazana 45 tys. potrzebujących. W akcję włączyło się ponad 2 tysiące sklepów.

Wkrótce Polska i Niemcy aktywują koalicję zdolności opancerzonych na rzecz wsparcia Ukrainy

19.03.2024 11:46
Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz rozmawiał z szefem niemieckiego MON Borisem Pistoriusem o wsparciu dla Ukrainy, europejskim przemyśle obronnym i siłach szybkiego reagowania na wschodniej granicy Unii Europejskiej.