Redakcja Polska

Caritas Polska w Środę Popielcową zbiera pieniądze na pomoc Ukrainie

13.02.2024 13:29
Zostaną one przeznaczone na pomoc humanitarną dla osób przebywających na Ukrainie oraz na działalność 28 centrów migrantów w Polsce.
Audio
  • W Środę Popielcową zbiórka Caritas Polska w kościołach - rozmowa z Dominiką Chylewską z Caritas Polska
Caritas Polska pomaga na Ukrainie
Caritas Polska pomaga na UkrainieFoto: Caritas Polska

W ramach akcji Paczka dla Ukrainy na przełomie grudnia i stycznia Caritas Polska wysłała na wschód 16 ton darów. To 90 tysięcy paczek z pomocą dla wielodzietnych rodzin i osób starszych we wschodniej części Ukrainy. Natomiast pieniądze zebrane w kościołach w czasie Środy Popielcowej zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną dla osób przebywających na Ukrainie oraz na działalność centrum migrantów w Polsce.

Caritas Polska prowadzi 28 takich ośrodków w całym kraju. Centra pomagają udźcom w integracji, prowadzą zajęcia z języka polskiego, udzielają pomocy psychologicznej i prawnej.

O szczegóły Ewa Plisiecka zapytała Dominikę Chylewską z Caritas Polska.

Polska Misja Medyczna wspiera Ukrainę wysyłając transporty z zaopatrzeniem do szpitali

22.02.2023 13:34
Do tej pory Polska Misja Medyczna dostarczyła ponad 120 transportów z pomocą medyczną. To m.in. opatrunki, antybiotyki, leki przeciwbólowe, igły, strzykawki, wenflony, zestawy ratunkowe WHO czy narzędzia chirurgiczne i defibrylatory.

Caritas Polska zainaugurowała akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

04.12.2023 10:01
30-tej edycji akcji tradycyjnie towarzyszy rozprowadzanie Świecy Caritas w parafiach; dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc najmłodszym w Polsce i za granicą.    

"Świeca, która tworzy polską Wigilię". Akcja Caritas Polska

22.12.2023 18:00
Caritas Polska w czasie adwentu rozprowadza w parafiach świece, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla najmłodszych.