Redakcja Polska

"Świeca, która tworzy polską Wigilię". Akcja Caritas Polska

22.12.2023 18:00
Caritas Polska w czasie adwentu rozprowadza w parafiach świece, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla najmłodszych.
Audio
  • Rozmowa z Maciejem Dubickim z Caritas Polska [posłuchaj]
Maciej Dubicki, Caritas Polska
Maciej Dubicki, Caritas PolskaFoto: Ewa Plisiecka /PRdZ

W ramach tegorocznej 30. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Polska przygotowała ok. 1,5 mln świec. W tym roku akcja przebiega pod hasłem "Świeca, która tworzy polską Wigilię".

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Inicjatywa zrodziła się w 1994 r., w 2000 r. przyłączyły się do niej Diakonia Kościoła ewangelicko-augsburskiego (Diakonia Polska) i ELEOS Kościoła prawosławnego. W 2009 r. dołączyła Diakonia Kościoła ewangelicko-reformowanego.

Dzięki świecy Caritas na wigilijnym stole mamy pewność, że pomogliśmy ubogim dzieciom w letnim wypoczynku. Ale ta świeca to także pewien znaczący symbol, za którym kryje się solidarność z najmłodszymi – mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.

Caritas Polska gotowa do wysyłania pomocy humanitarnej do Gazy

19.10.2023 15:14
Maciej Dubicki z Caritas Polska powiedział, że jeśli będzie taka możliwość, to Caritas Polska jest gotowa nieść pomoc humanitarną ofiarom w Strefie Gazy. Już teraz można wesprzeć ofiary, biorąc udział w zbiórce na stronie internetowej Caritas.

Caritas Polska pomaga tysiącom rodzin na Bliskim Wschodzie

21.11.2023 11:24
Tysiące ludzi na Bliskim Wschodzie potrzebują pilnej pomocy - alarmuje Caritas Polska. Organizacja od siedmiu lat wspiera rodziny w Strefie Gazy, w Syrii, w irackim Kurdystanie.

Caritas Polska zainaugurowała akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

04.12.2023 10:01
30-tej edycji akcji tradycyjnie towarzyszy rozprowadzanie Świecy Caritas w parafiach; dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc najmłodszym w Polsce i za granicą.    

Wigilie Caritas w kilkudziesięciu miastach w Polsce

21.12.2023 17:00
Caritas Polska przygotowuje spotkania wigilijne w 90 miastach w całej Polsce. Po raz siódmy osoby samotne, ubogie czy w kryzysie bezdomności będą mogły zasiąść do świątecznej wieczerzy.