X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Jest nas 60 milionów". Rusza kampania dotycząca Polonii

30.07.2019 10:07
W siedzibie Polskiego Radia została zainaugurowana kampania "Jest na 60 milionów". Jej celem jest przekazywanie Polakom mieszkającym w kraju informacji o codzienności tych, którzy z Polski wyemigrowali. Równocześnie do Polonii mają docierać wiadomości o tym, jak zmienia się ich ojczyzna.
Audio
  • W siedzibie Polskiego Radia zostanie dziś zainaugurowana kampania "Jest na 60 milionów". Relacja Karola Surówki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneRoberto Galan/Shutterstock.com

W uroczystym podpisaniu umowy rozpoczynającej kampanię wzięli udział między innymi przedstawiciele mediów publicznych oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

60 milionów to szacunkowa liczba wszystkich osób polskiego pochodzenia. Niecałe 40 milinów z nich mieszka w Polsce, 20 milionów - poza granicami kraju. W ramach kampanii "Jest nas 60 milionów" w polskich mediach emitowane będą programy edukacyjne, sportowe, historyczne i kulturalne.

Będą one skierowane zarówno do Polaków mieszkających w kraju, jak i do Polonii. Przy okazji kampania ma też zachęcać polskich emigrantów do powrotu do kraju.

Pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej Ameryki Południowej

Kampania została zainaugurowana oficjalnie w poniedziałek po południu, ale już na początku lipca odbył się między innymi pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej Ameryki Południowej.

W brazylijskiej Kurytybie młodzi ludzie polskiego pochodzenia mieszkający w Argentynie, Chile, Brazylii i Urugwaju brali udział w debetach, spotkania, koncertach i warsztatach. 

W kampanii "Jest nas 60 milionów" wezmą udział Senat, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", Polska Agencja Prasowa, TVP Polonia, Polskie Radio, Rada Mediów Narodowych i Tygodnik "Do Rzeczy".

IAR/dad

USA: Parada Pułaskiego w Buffalo z udziałem Polonii

22.07.2019 09:43
Tysiące Amerykanów polskiego pochodzenia przemaszerowało w dorocznej Paradzie Pułaskiego, która po raz 81. odbyła się w Buffalo w stanie Nowy Jork.

Białoruś: warsztaty muzyczne Jana Pospieszalskiego

23.07.2019 12:06
W parafii franciszkańskiej w Iwieńcu pod Mińskiem rozpoczęły się warsztaty muzyczne dla katolickiej młodzieży z całej Białorusi. Spotkanie muzyczne już po raz 17. prowadzi Jan Pospieszalski wraz z grupą polskich muzyków i dyrygentów.