Polskie Radio
Section05
Stanisław Karczewski

Stanisław Karczewski: spodziewam się, że prezydent powierzy misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu

- Spodziewam się, że prezydent Andrzej Duda powierzy w pierwszym kroku misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu, choć czekam oczywiście na orędzie prezydenta zapowiedziane na wieczór - powiedział w poniedziałek członek Komitetu Politycznego PiS, senator Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Marcin Mastalerek kancelaria prezydenta premier rząd polityka wybory w Polsce wybory 2023

Zmiana traktatów UE. Karczewski: nie zgadzamy się, będziemy bronić naszej suwerenności

- Jeżeli tak wiele obszarów ma być poddanych wspólnej polityce unijnej - to jest to odebranie państwom członkowskim suwerenności. My się na to nie zgadzamy. Będziemy bronić naszej suwerenności - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski (senator PiS).
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Karczewski Prawo i Sprawiedliwość PiS Unia Europejska reforma ue polityka Sygnały Dnia POLSKA Katarzyna Gójska

PR24 Wyrok sądu ws. wypowiedzi na temat paktu migracyjnego. Karczewski: udaremniono próbę cenzury

- Zażalenia organizacji w tej sprawie to próba ocenzurowania swobodnych, zgodnych z prawdą wypowiedzi. My absolutnie nie zgadzamy się na przymusową relokację migrantów i głośno o tym mówimy. Premier Mateusz Morawiecki zawetował tę unijną propozycję - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Karczewski migracja służby i bezpieczeństwo

Grodzki wygłosi orędzie? "Jeżeli ktoś kryjący się za immunitetem chce robić kampanię na wojsku, to jest to skandal"

- Grodzki jest hipokrytą. To on zorganizował w Senacie konferencję na temat sepsy i zaprosił tam Jerzego Owsiaka. Rozwieszone w całej Polsce sławetne banery to jego sprawka. To wprost agitacja na rzecz Platformy Obywatelskiej - mówi w rozmowie z niezalezna.pl senator PiS, były marszałek Stanisław Karczewski. Zdaniem rozmówcy portalu, równie "apolityczne" - co billboardy WOŚP - będzie orędzie w TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Stanisław Karczewski Tomasz Grodzki

"Reset" pokazał działania rządu po katastrofie smoleńskiej. Karczewski: Trybunał Stanu powinien się tym zająć

- Jeżeli mówimy o szeregu zachowań niekompetentnych, to można wspólnym mianownikiem objąć złą wolę - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski, komentując doniesienia "Resetu" o działaniach polskich władz po katastrofie smoleńskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Karczewski PiS Krzysztof Świątek katastrofa smoleńska Donald Tusk Rosja Reset

Karczewski: głosy opozycji nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Lotos nie został sprzedany, to była fuzja

- Argumenty opozycji dotyczące rzekomej sprzedaży państwowych podmiotów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Lotos nie został sprzedany. To była fuzja dwóch koncernów, fuzja korzystna dla Polski. Pamiętamy jak Donald Tusk mówił, że nie widzi niczego, co mogłoby przeszkodzić w sprzedaży Lotosu. On naprawdę chciał go sprzedać - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Karczewski, senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski polityka referendum opozycja lotos Platforma Obywatelska

"To sprawa naszych partii". Karczewski odpowiada na próby ingerencji w polską politykę

- Sejm powinien odnieść się do słów Manfreda Webera - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski komentując plany poddania pod sejmowe głosowanie projektu uchwały potępiającej zewnętrzne ingerencje w polskie sprawy. - W polskiej polityce to my powinniśmy się spierać i kłócić - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski Stanisław Janecki polityka wybory w Polsce

Karczewski: Tusk powinien potępić skandaliczną wypowiedź Webera

- Donald Tusk powinien potępić skandaliczną wypowiedź Manfreda Webera. Są obszary, takie jak bezpieczeństwo i suwerenność, w których powinniśmy mówić jednym głosem - powiedział w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator Prawa i Sprawiedliwości, były marszałek izby wyższej parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski PiS Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Donald Tusk Parlament Europejski Europarlament Bruksela Platforma Obywatelska PO Paweł Zieliński