X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Paczki żywnościowe i wyprawki szkolne z Płocka dla Polaków z Wileńszczyzny

12.12.2019 14:01
Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia 300 paczek z żywnością i 200 wyprawek szkolnych przygotowała dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie Fundacja "Cokolwiek uczyniliście" z Płocka. Transport ponad 3 ton darów dotarł w czwartek na Litwę.
Spakowane dary
Spakowane daryŹródło: Facebook / Fundacja "Cokolwiek uczyniliście"

Jak poinformował Witold Wybult, prezes Fundacji "Cokolwiek uczyniliście", która działa od ponad roku, w akcję "Świąteczna paczka Rodakom na Wileńszczyźnie" zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, płockim Stowarzyszeniem Historycznym im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ i wydziałem ds. rodzin płockiej kurii diecezjalnej, a partnerem, który wsparł finansowo przedsięwzięcia, została Fundacja Energa.

- Wraz z wolontariuszami jesteśmy już na Litwie. Wieziemy 300 paczek żywnościowych i 200 wyprawek szkolnych. To łącznie 3 tony 200 kg darów. Paczki żywnościowe przekażemy odwiedzając w domach naszych rodaków mieszkających w rejonie solecznickim oraz w miejscowościach na litewskiej trasie pielgrzymki z Suwałk do Wilna. Wyprawki szkolne ofiarujemy dzieciom z dwóch polskich szkół w regionie Solecznik - powiedział w czwartek Wybult.

Podkreślił, że w przygotowaniu akcji "Świąteczna paczka Rodakom na Wileńszczyźnie" pomogła Wspólnota Miłosierdzia Bożego z Solecznik, która na co dzień wspiera Polaków na Litwie. - To właśnie Wspólnota Miłosierdzia Bożego typuje miejsca, gdzie nasza pomoc jest najbardziej potrzebna - wyjaśnił prezes Fundacji "Cokolwiek uczyniliście".

- Odwiedzając naszych rodaków na Litwie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chcemy przede wszystkim podkreślić, że o nich pamiętamy. Wyrazem tej naszej pamięci są te skromne paczki i upominki, które wieziemy - zaznaczył Wybult.

Jak dodał, w zbiórkę darów, która trwała mniej więcej miesiąc, od połowy listopada, zaangażowało się wiele osób prywatnych, instytucji, szkół i zakładów pracy z diecezji płockiej. - Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za tę pomoc. Dzięki temu udało się nam zebrać także odzież, książki i zabawki dla dzieci - powiedział prezes Fundacji "Cokolwiek uczyniliście".

"Kolonie Miłosierdzia"

Pierwszym dużym przedsięwzięciem, które zorganizowała Fundacja "Cokolwiek uczyniliście" były tegoroczne "Kolonie Miłosierdzia", podczas których od 29 czerwca i do 7 lipca w Płocku gościła grupa ok. 50 dzieci z rejonu solecznickiego na Litwie. Turnus został przygotowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Grupy PERN i Fundacji Energa.

W ramach "Kolonii Miłosierdzia" dzieci wraz z towarzyszącymi im opiekunami zamieszkały w jednej ze szkół w Płocku. W programie ich pobytu znalazły się m.in. zajęcia sportowe i wycieczki, w tym do Torunia, Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach i do Stadniny Ogierów w Łącku. Turnus organizacyjnie wsparły Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz Wspólnota Miłosierdzia Bożego z Solecznik.

Fundacja "Cokolwiek uczyniliście" została powołana w Płocku z inicjatywy i dzięki wsparciu ks. Wojciecha Góralskiego, profesora nauk prawnych, specjalisty prawa kanonicznego, wyznaniowego i konkordatowego, wykładowcy płockiego Wyższego Seminarium Duchownego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który w 1993 r. był jednym z negocjatorów Konkordatu. Fundacja rozpoczęła działalność w czerwcu 2018 r. "w celach dobroczynności oraz kształtowania postaw patriotycznych, społecznych i chrześcijańskich".

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Wileńszczyzna Wilno Litwa

Białoruś: Forum Polskich Inwestorów w Mińsku

11.12.2019 15:11
Polsko-białoruska wymiana handlowa od kilku lat notuje stały wzrost. Mówią o tym uczestnicy odbywającego się w Mińsku XI Forum Polskich Inwestorów. W spotkaniu uczestnicy około 300 biznesmenów, przedstawicieli władz i dyplomatów - to dwa razy więcej niż na poprzednim takim forum.

Lwów: Akademia Liderów Rzeczypospolitej

11.12.2019 16:42
W polskiej szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie odbył się I etap szkolenia organizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych w ramach projektu Akademia Liderów Rzeczypospolitej. Około 20 młodych osób ze Lwowa, Drohobycza oraz Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa) szkoliło swoje umiejętności z zakresu komunikacji społecznej, odkrywania w sobie cech lidera, zarządzania projektami, kierowania i podziału zadań w zespole oraz pozyskiwania środków finansowych na działanie organizacji.

Polska organizacja ekologiczna może zablokować Nord Stream 2?

12.12.2019 12:10
Niemiecki dziennik "Bild" ustalił, że Polski Klub Ekologiczny - istniejące od 1984 r. stowarzyszenie z Krakowa - złożył skargę na decyzję duńskich władz dotyczącą pozwolenia na budowę gazociągu Nord Stream 2.