X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polonijna organizacja pomaga ofiarom COVID-19

27.03.2020 08:30
Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa utworzyła specjalny fundusz dla wsparcia osób dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. Unia przeznaczyła na ten cel 250 tys. dolarów i zadeklarowała, że w zależności od potrzeb, może tę kwotę zwiększyć.
Ulice Nowego Jorku
Ulice Nowego JorkuPAP/EPA/Bryan R. Smith

Zarząd polonijnej Polsko-Słowiańskiej Federalna Unii Kredytowej podkreśla, że pragnie przyjść z pomocą osobom szczególnie dotkniętym kryzysem.

"Z myślą o nich, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa podjęła decyzję o stworzeniu Specjalnego Funduszu Pomocy PSFCU (PSFCU Coronavirus Relief Fund). Środki z funduszu będą w całości przeznaczone na pomoc dla członków Unii oraz przedstawicieli społeczności polonijnej, szczególnie dotkniętych skutkami pandemii wirusa COVID-19" – deklaruje największa w Stanach Zjednoczonych polonijna instytucja finansowa.

Rada Dyrektorów Unii podjęła decyzję o przeznaczeniu na Specjalny Fundusz Pomocy PSFCU (PSFCU Coronavirus Relief Fund) 250 tys. dolarów. Podkreśliła, że w zależności od potrzeb, kwota ta może zostać zwiększona.

Środki dla organizacji polonijnych

Środki z funduszu mają trafić do organizacji polonijnych, które przedstawią plan pomocy osobom walczącym ze skutkami pandemii COVID-19. Decyzje o udzieleniu wsparcia w przyśpieszonym trybie podejmować będzie specjalna komisja Rady Dyrektorów.

Jak powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski, Unia jest nie tylko nowoczesną instytucją finansową, ale także wypełnia ważną misję. Jest nią budowanie silnej społeczności polonijnej w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z hasłem reklamowym: "Nasza Unia to więcej niż bank".

- Dlatego jest rzeczą naturalną, że PSFCU aktywnie włącza się w pomoc najsłabszym i najbardziej potrzebującym członkom Polonii. Bardzo chcielibyśmy, aby pomoc trafiła przede wszystkim do osób starszych, schorowanych, samotnych, słowem tych, którzy potrzebują największego wsparcia w tych trudnych czasach - wskazał Chmielewski.

PSFCU zachęca, by organizacje i osoby zainteresowane ofertą pomocy składały podania za pośrednictwem poczty elektronicznej: relieffund@psfcu.net.


PAP/dad

Minister zdrowia Ukrainy: liczba ofiar COVID-19 może być katastrofalna

26.03.2020 13:04
Ukraińska służba zdrowia jest nieprzygotowana na walkę z koronawirusem, a jeśli pewne osoby nadal będą przeszkadzać w pracy ministerstwa ochrony zdrowia, to liczba ofiar COVID-19 na Ukrainie może być katastrofalna - ostrzegł szef tego resortu Illia Jemec.

MSZ wezwał ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce ws. fake newsów

26.03.2020 14:46
W czwartek MSZ wezwał ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Rozmowa dotyczyła publicznej wypowiedzi rosyjskiego senatora Aleksieja Puszkowa, który zarzucił Polsce zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przewożących pomoc medyczną do Włoch.

Kolejna polska gra trafia do graczy na całym świecie

26.03.2020 15:17
"Vampire: The Masquerade – Coteries of New York" to oparta na sugestywnej narracji przygoda inspirowana klasycznymi grami fabularnymi