X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: Związek Polaków i inne polskie organizacje wspierają walkę z koronawirusem

17.04.2020 08:30
Polskie organizacje działające na Białorusi wspierają walkę z koronawirusem. Biorą udział w akcji szycia maseczek ochronnych.
Audio
  • Andżelika Borys powiedziała, że w przyszłym tygodniu ma być gotowa kolejna partia masek przygotowanych przez Związek Polaków (IAR)
Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys w towarzystwie współpracowników
Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys w towarzystwie współpracowników Źródło: Twitter/Andżelika Borys @AngelikaBorys

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys w towarzystwie współpracowników przekazała szpitalowi pogotowia ratunkowego w Grodnie ponad 2 tysiące masek. Zostały one uszyte przez członków Związku przy wsparciu polskiego Konsulatu Generalnego. W przyszłym tygodniu ma być gotowa kolejna partia masek przygotowanych przez Związek Polaków.

Również działająca w Mińsku polska organizacja "Poloniczka" rozpoczęła szycie masek. Swietłana Zamotina, prezes tej organizacji powiedziała Polskiemu Radiu, że to inicjatywa spontaniczna. "U nas na Białorusi jest bardzo mało tych masek. A jeśli pojawiają się w sprzedaży, to ludzie wykupują. Materiał do szycia mieliśmy własny. Już 70 masek przekazaliśmy do szpitala numer 6 w Mińsku. Dostaliśmy podziękowanie" - powiedziała pani prezes.

Na Białorusi w ramach akcji wspierania służby zdrowia maski ochronne szyją zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i niewielkie firmy czy zwykli ludzie.


IAR/dad

MSZ: Polska wyśle do Hiszpanii 20 tys. litrów płynu do dezynfekcji

16.04.2020 14:00
20 tys. litrów płynów do dezynfekcji Trisept Complex zostanie wysłanych z Polski do Hiszpanii; transport drogą lądową wyruszy jeszcze w czwartek - poinformował w komunikacie polski resort dyplomacji. Płyn wyprodukowała Polfa Tarchomin.

Ukraina: przeprowadzono wymianę więźniów w Donbasie

16.04.2020 15:16
W Donbasie, na wschodzie Ukrainy, odbyła się w czwartek wymiana więźniów między stroną rządową a prorosyjskimi separatystami. 20 obywateli Ukrainy przetrzymywanych na terenach, które nie są kontrolowane przez Kijów wymieniono na 14 osób - poinformował wicepremier Ołeksij Reznikow.

Akcja "Polskie szwalnie". Prezydent: rodzime firmy dostarczą miliony maseczek

16.04.2020 16:12
- W akcję "Polskie szwalnie" włączyły się polskie firmy, głównie odzieżowe, które produkują maseczki. Będą one dostarczane w milionach sztuk, nie tylko na polski rynek - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Złagodzenie obostrzeń związanych z koronawirusem od poniedziałku

16.04.2020 21:20
Od 20 kwietnia zostaną otwarte lasy i parki, a także złagodzone zostaną zasady w handlu