X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: polski aktywista Igor Bancer skazany na półtora roku kolonii karnej za udział w proteście opozycji

20.03.2021 12:15
Sąd w Grodnie na zachodniej Białorusi skazał na półtora roku kolonii karnej Igora Bancera. Polski działacz społeczny i muzyk rockowy grodzieńskiego zespołu muzycznego "Mister X" został uznany winnym naruszenia prawa podczas ubiegłorocznych protestów białoruskiej opozycji .
Audio
  • Białoruś: polski aktywista i muzyk Igor Bancer skazany na półtora roku za udział w proteście opozycji. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Oskarżony zostałskazany na 13 lat więzienia
Oskarżony został skazany na 13 lat więzieniatxking/ Shutterstock

Igor Bancer 5 września 2020 roku uczestniczył w Grodnie w performansie. W trakcie pobytu w areszcie w Grodnie prowadził głodówkę protestacyjną. Igor Bancer powiedział Polskiemu Radiu, że cała jego sprawa ma charakter polityczny. - Od samego początku mówiłem, że to sprawa polityczna - mówi Bancer.

Igor Bancer ma teraz 10 dni na wniesienie odwołania na wyrok skazujący. Prywatnie Igor Bancer jest mężem przewodniczącej Rady Naczelnej Związku Polaków na Białoruri Anżeliki Orechwo.


IAR/dad

Litwa apeluje do Ukrainy o niekupowanie białoruskiej energii elektrycznej

19.03.2021 15:25
Prezydent Litwy apeluje do Ukrainy o niekupowanie białoruskiej energii elektrycznej. Przebywający z oficjalną wizytą w Kijowie Gitanas Nauseda podkreślał, że białoruska elektrownia atomowa, z której pochodzi kupowany przez Ukrainę prąd, to tak naprawdę rosyjski projekt służący interesom Kremla.

Wielka Brytania: Polka ze zdjęcia IPN zostanie pochowana w Londynie

20.03.2021 10:36
Maria Barr, kobieta z archiwalnej fotografii IPN, której tożsamość ustalono dzięki zaangażowaniu badaczy i pasjonatów historii, zostanie pochowana na londyńskim cmentarzu Gunnersbury, w grobie jej drugiego męża, a nie w grobie rodziców, jak do tej pory przypuszczano.

Po apelu Swiatłany Cichanouskiej o dialog, reżim Łukaszenki blokuje platformę do głosowania

20.03.2021 11:22
Po apelu Swiatłany Cichanouskiej o głosy poparcia w sprawie negocjacji władz z opozycją, władze zaczęły blokować platformę Gołos, na której odbywa się głosowanie. W piątek Białorusini mieli problemy z dostępem do internetu.