Polskie Radio
Section05
Gitanas Nauseda

Prezydent: zdajemy sobie sprawę, że wolni możemy być tylko razem

- My, obywatele państw Europy Środkowo-Wschodniej zdajemy sobie sprawę, że wolni możemy być tylko razem; wiemy, że to wielkie pragnienie podzielają nasi przyjaciele z Białorusi - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konstytucja 3 maja 3 Maja Litwa Estonia Łotwa Ukraina Andrzej Duda Gitanas Nauseda Wołodymyr Zełenski prezydent historia Polski Europa Solidarność

Wspólna uchwała parlamentów Polski i Litwy. "Konstytucja 3 maja to wyraz odpowiedzialności elit"

"Sejm i Senat RP oraz Sejm Litwy podkreślając wyjątkowe dla narodów polskiego, oraz litewskiego znaczenie aktu z 1791 r. oddają hołd dziedzictwu nowożytnego konstytucjonalizmu" - głosi uchwała w sprawie uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Andrzej Duda Litwa 3 Maja konstytucja 3 maja Senat Gitanas Nauseda

Prezydent Łotwy: jest propozycja stanowiska krajów bałtyckich ws. Ostrowca

Komisja Europejska przygotowała propozycję wspólnego stanowiska w sprawie białoruskiej elektrowni atomowej w Ostrowcu - powiedział w łotewskiej telewizji publicznej prezydent Łotwy Egils Levits. Kilka dni temu władze Litwy zwróciły się z prośbą do przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen o pośrednictwo w rozmowach z Łotwą i Estonią w kwestii zakupu prądu z Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Białoruś Łotwa Gitanas Nauseda Estonia energia elektryczna elektrownia atomowa

Litwa chce solidarnego bojkotu białoruskiej energii przez kraje bałtyckie. Prosi o pomoc szefową KE

Litewski prezydent Gitanas Nauseda zwrócił się z prośbą do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Layen o pośrednictwo w rozmowach z Łotwą i Estonią. Chodzi o kwestie solidarnego bojkotu zakupu energii elektrycznej z elektrowni atomowej na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Białoruś Łotwa Gitanas Nauseda Estonia energia elektryczna elektrownia atomowa

Prezydent Litwy oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Modlił się w Ostrej Bramie

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda wraz z małżonką modlili się dziś za ofiary katastrofy smoleńskiej w kaplicy Ostrobramskiej w Wilnie. Litewski przywódca oddał też hołd z okazji 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. Słowa wsparcia przekazały też władze litewskiego parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk 2020 historia Polski Litwa POLSKA Europa Gitanas Nauseda