X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rocznica katastrofy smoleńskiej i rocznica zbrodni katyńskiej we Lwowie

10.04.2021 12:23
Przed polskim konsulatem we Lwowie rozpoczęły się rano obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. O 9:41 (czyli o 8:41 czasu obowiązującego w Polsce) dyplomaci złożyli biało-czerwony wieniec i zapalili znicze przed banerem ze zdjęciami dziewięćdziesięciu sześciu ofiar.
Audio
  • Skromne uroczystości z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 81. rocznicy zbrodni katyńskiej zorganizuje 10 kwietnia Konsulat Generalny RP we Lwowie. Materiał Eugeniusza Sały
Uroczystość przed polskim konsulatem we Lwowie
Uroczystość przed polskim konsulatem we LwowieFot. Eugeniusz Sało

Konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz powiedziała, że jesteśmy zobowiązani do tego, aby pamiętać o ludziach, którzy jedenaście lat temu zginęli w służbie ojczyzny. Wszystkie te osoby kochały Polskę, służyły Ojczyźnie i poleciały tam nie tylko z obowiązku służbowego, ale dlatego, że czuły, iż taką mają powinność. I dzisiaj my mamy powinność pamiętać o nich bez względu na to czy minęły dwa lata, trzy czy jedenaście - powiedziała konsul Eliza Dzwonkiewicz.

Wieczorem w katedrze lwowskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej.


IAR/dad

"Największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski". Premier oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

10.04.2021 09:48
Katastrofa smoleńska zraniła wiele rodzin, ale także zraniła naszą Ojczyznę - napisał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył też kwiaty pod tablicami w Kancelarii Premiera upamiętniającymi członków generalicji i pracowników KPRM, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Zajęto część mienia liderów Związku Polaków na Białorusi

10.04.2021 11:09
Białoruska Prokuratura Generalna nakazała zajęcie mienia działaczy polskiej mniejszości przetrzymywanych w areszcie. Ma to związek ze sprawą karną dotyczącą rzekomego "podżegania do nienawiści na tle narodowościowym".

Smoleńsk: polska delegacja oddała hołd ofiarom katastrofy lotniczej

10.04.2021 11:39
W Smoleńsku oddano hołd ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Na miejscu tragedii złożyli kwiaty polscy dyplomaci, duchowni i dziennikarze pracujący w Rosji. - Obecnością w Smoleńsku i Katyniu dajemy świadectwo, że pamiętamy o trudnej historii i o każdej osobie, która zginęła w katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku - powiedział w sobotę w Smoleńsku ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski.