X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: XIV Polsko-Ukraińskie Spotkania w Jaremczu

25.09.2021 19:26
Trwają XIV Polsko-Ukraińskie Spotkania - Jaremcze 2021. Tematem tegorocznych spotkań jest hasło przyświecające unii lubelskiej z 1569 roku - „Wolni z wolnymi, równi z równymi…” w odniesieniu do współczesnych polsko-ukraińskich relacji. Spotkania są też poświęcone 30. rocznicy uznania przez Rzeczpospolitą Polskę niepodległości Ukrainy.
Audio
  • XIV Polsko-Ukraińskie Spotkania - Jaremcze 2021. Relacja Eugeniusza Sało [posłuchaj]
XIV Polsko-Ukraińskie Spotkania - Jaremcze 2021
XIV Polsko-Ukraińskie Spotkania - Jaremcze 2021Twitter/CKPiDE

W dwudniowych debatach biorą udział naukowcy, przedstawiciele instytucji państwowych, dyplomaci oraz eksperci z Polski i Ukrainy. Uczestnicy rozmawiają na temat współczesnych wyzwań stosunków polsko-ukraińskich w sferze bezpieczeństwa, gospodarki, kultury, historii oraz współpracy transgranicznej.

Podczas oficjalnego otwarcia podkreślano, że Polska jako pierwsze państwo 30 lat temu uznała niepodległość Ukrainy. W tym roku również ważnym akcentem będzie wspomnienie dwudziestej rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ukrainy.

Inicjatorami spotkań jest redakcja "Kuriera Galicyjskiego" oraz Narodowy Uniwersytet Przykarpacki w Iwano-Frankiwsku. Partnerami są Fundacja Wolność i Demokracja. Projekt jest wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP.


IAR/ho

Zobacz więcej na temat: Ukraina Stanisławów debata

Międzynarodowa Konferencja Generation Freedom poświęcona inicjatywie Trójmorza

25.09.2021 09:00
Gośćmi spotkania byli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata nauki i biznesu oraz młodzi ludzie ze wszystkich krajów Trójmorza. Wiceminister Paweł Jabłoński wskazał na korzyści, jakie niesie ze sobą dla młodego pokolenia ściślejsza współpraca w gronie państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jak podkreślił, Inicjatywa Trójmorza jest projektem generacyjnym, zorientowanym na przyszłość, ponieważ inwestycje, które realizujemy dziś, będą służyły naszym obywatelom przez kolejne dziesięciolecia.

Prezydent: mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją

25.09.2021 10:04
Mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją i my to po prostu robimy - powiedział prezydent Andrzej Duda o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wskazał, że odpowiedzialność za tragiczne zdarzenia na granicy spada na tych, którzy pchają na nią migrantów.

Ukraina: ujawniono jakimi "kwalifikacjami" chwalili się wagnerowcy werbowani w tajnej operacji

25.09.2021 13:34
Opowieści najemników z tzw. grupy Wagnera, którzy podczas sfingowanej przez ukraińskie służby rekrutacji chwalili się swoim "doświadczeniem", to cenna baza dowodowa - uważa Christo Grozew z portalu śledczego Bellingcat, badającego okoliczności operacji wymierzonej w tzw. grupę Wagnera.