X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Przemysław Czarnek odwiedził szkołę polską w Rzymie

20.11.2021 15:17
To największa polska placówka oświatowa we Włoszech. Minister edukacji i nauki przebywa w Rzymie z dwudniową wizytą.
Audio
  • Włochy: minister P. Czarnek odwiedził szkołę polską w Rzymie [posłuchaj]
Min. P. Czarnek
Min. P. CzarnekDG/ FORUM

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedził w Rzymie Szkołę Polską imienia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Obecnie raz w tygodniu uczy się w tej szkole ponad 500 uczniów, najczęściej urodzonych we Włoszech dzieci Polaków lub mieszanych małżeństw polsko-włoskich. Specjalny program dla szkół podstawowych i średnich obejmuje naukę polskiego i wiedzy o Polsce. 

Dyrektorem szkoły jest Danuta Stryjak. "Do naszej szkoły zapisują się dzieci, które mówią lepiej po włosku niż po polsku. Natomiast ostatnią klasę maturalną opuszczają dzieci, które mówią tak samo po polsku jak po włosku" - powiedziała dyrektor szkoły. 

Uczennica pierwszej klasy gimnazjalnej Aurora Agnello przedstawiła ministrowi Czarnkowi swój film o kultywowaniu polskości w jej polsko-włoskim domu. Podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem, że dla niej każda sobota w tej szkole jest świętem. "Szkoła Polska to jest dla mnie jakby druga rodzina. Kiedyś nie czułam się tak bardzo Polką jak teraz" - powiedziała Aurora Agnello.

IAR/ks

Sukces Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Na Cyprze powołano polską Stację Badawczą

20.11.2021 15:25
Prowadzenie badań naukowych - głównie archeologicznych - na terenie Cypru, zacieśnianie współpracy z innymi naukowcami i ekspedycjami archeologicznymi pracującymi na tej wyspie - to tylko niektóre cele nowo powołanej na Cyprze stacji badawczej Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.

Sześciu przedstawicieli Polski wśród najczęściej cytowanych naukowców świata

20.11.2021 09:00
Listę HCR ogłasza co roku międzynarodowa firma analityczna Clarivate Analytics na podstawie bazy Web of Science.

Polski historyk w "Teheran Times": Iran pomógł Polakom walczącym o niepodległość

20.11.2021 15:22
Polacy walczący o niepodległość podczas II wojny światowej znaleźli w Iranie schronienie i zostali życzliwie przyjęci przez władze i mieszkańców