X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wilna na Litwie i Mościsk na Ukrainie

06.01.2022 18:58
Mędrcy ze Wschodu, którzy tradycyjnie w święto Objawienia Pańskiego wyruszają spod Ostrej Bramy mierzą trzy metry wysokości.
Audio
  • Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wilna [posłucha]
  • Ukraina: Orszak Trzech Króli w Mościskach [posłuchaj]
Orszak Trzech Króli
Orszak Trzech Króli PAP/Adam Warżawa

Pochód Trzech Króli cieszy się w Wilnie olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców miasta, bez względu na ich narodowość.

W Wilnie Trzej Królowie przeszli na Plac Katedralny, gdzie ustawiona jest szopka i złożyli tam dary. Po pochodzie odbył się koncert kolęd litewskiego chóru. Na Litwie święto Objawienia Pańskiego nie jest dniem wolnym od pracy.  

W święto Objawienia Pańskiego, ulicami Mościsk w obwodzie lwowskim po raz siódmy przeszedł Orszak Trzech Króli. Procesji, z gwiazdą betlejemską, mędrcami z różnych dzielnic miasta oraz parafianami w strojach i koronach, przewodniczył ksiądz proboszcz Władysław Derunow.

Mościska, znajdujące się 15 kilometrów od polsko-ukraińskiej granicy, są jednym z trzech miejsc na Ukrainie, gdzie kultywowana jest tradycja Orszaku Trzech Króli.

IAR/ks

We Lwowie odbyło się Wielkie Kolędowanie u arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego

06.01.2022 09:55
Ponad półtora tysiąca osób - dzieci i młodzież z archidiecezji lwowskiej wzięły udział w Wielkim Kolędowaniu u arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego. Przez trzy dni w Kurii Metropolitalnej we Lwowie brzmiały kolędy po polsku i po ukraińsku, a także w innych językach.

Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną w tradycji jako święto Trzech Króli

06.01.2022 10:47
"To pokłon złożony przez mędrców, o którym czytamy w Ewangelii św. Mateusza, jest objawieniem światu tego, kim jest nowonarodzone dziecię w Betlejem"

Życzenia pary prezydenckiej dla wiernych Kościołów wschodnich

06.01.2022 13:30
Para prezydencka złożyła życzenia duchownym i wiernym Kościoła prawosławnego, greckokatolickiego oraz innych Kościołów wschodnich w Polsce, które obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia.