Redakcja Polska

Pomoc z Polski dla mieszkańców Żytomierza. Skorzystają też polskie rodziny

18.02.2023 18:08
Do Żytomierza dotarł kolejny transport żywności i pakietów medycznych od Fundacji "Dziękujemy za wolność" współpracującej z ukraińskimi organizacjami społecznymi. Pomoc trafi m.in. do polskich rodzin, które od dawna żyją w tym mieście.
Transport z pomocą z Polski dotarł do Żytomierza
Transport z pomocą z Polski dotarł do ŻytomierzaFundacja Dziękujemy za Wolność/Facebook

Prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" Adam Zawadzki powiedział, że wsparcie trafiło do Polskiego Centrum Edukacji w Żytomierzu.

Jak zauważył, ponad 80 ochotników - Polaków z obwodu żytomierskiego - zgłosiło się, aby walczyć w ukraińskiej armii. Zawadzki zwrócił uwagę, że często ochotnicy ci są jedynymi żywicielami rodziny, a sytuacja finansowa ich bliskich jest zła. - Ważne, żeby pomagać właśnie w tym momencie, kiedy czasem czujemy przesilenie tematyką ukraińską - podkreślił.

Zaznaczył, że blisko rok od rozpoczęcia rosyjskiej agresji w Ukraińcach jest wciąż wiele wiary w zwycięstwo i pomyślną obronę ich wolności.


Posłuchaj
00:24 zy1.mp3 Prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" Adam Zawadzki: każda pomoc zostanie przyjęta (IAR)

 

Zestawy medyczne

Wolontariusze po raz kolejny zawieźli walczącym plecaki ratownicze i indywidualne pakiety medyczne, które trafią do 30. Brygady Zmechanizowanej. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Fundacja prowadzi akcję charytatywną "Apteczka dla Ukrainy".


- Staramy się poprzez pomoc medyczną, plecaki ratownicze i indywidualne pakiety medyczne pomagać żołnierzom, strażakom i policjantom - podkreślił Zawadzki.

Informacje o wsparciu można znaleźć na stronie Fundacji "Dziękujemy za wolność" www.ApteczkadlaUkrainy.org lub pisząc na adres fundacja.dziekujemyzawolnosc@gmail.com.

Posłuchaj
00:27 zy2.mp3 Prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" Adam Zawadzki: ważne, żeby pomagać, kiedy czujemy przesilenie tematyką ukraińską (IAR)

 


IAR/dad

Pomnik Katyński w New Jersey nabierze nowego blasku

18.02.2023 12:33
Po zakończeniu prac renowacyjnych Pomnik Katyński w New Jersey i jego bezpośrednie otoczenie nabiorą nowego blasku - zapewniła przewodnicząca Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych (KOPKiOH) Bogusława Huang. Plac, na którym stoi monument, jest w trakcie przebudowy.

Polska chce budować centrum serwisowe dla "ukraińskich" Leopardów

18.02.2023 13:38
Polska chce, by centrum serwisowe dla "ukraińskich" Leopardów znalazło się w naszym kraju. Premier Mateusz Morawiecki mówił w Monachium, gdzie odbywa się coroczna Konferencja Bezpieczeństwa, że przekonujemy do tego naszych zachodnich partnerów. Zapowiedział też, że będzie o tym rozmawiał z prezesem Rheinmetall, niemieckiego koncernu zbrojeniowego, produkującego Leopardy.

Kremlowi coraz trudniej jest izolować rosyjskie społeczeństwo od wojny

18.02.2023 15:27
Rosyjskim władzom coraz trudniej jest izolować społeczeństwo od wojny na Ukrainie, a wraz z rosnącą liczbą zmobilizowanych znaczenia nabiera kwestia wsparcia dla nich i ich rodzin - poinformowało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.