Redakcja Polska

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Kanadzie. Premier spotkał się z Polonią

03.06.2023 09:40
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z Polonią w Toronto oraz złożył kwiaty pod pomnikiem Katyńskim, Tablicą Smoleńską i Tablicą Sybiraków. Wcześniej, wspólnie z premierem Kanady Justinem Trudeau udał się na spacer ulicami Toronto.
Premier Morawiecki spotkał się z Polonią w Toronto
Premier Morawiecki spotkał się z Polonią w TorontoKrystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w Kanadzie. Szef polskiego rządu spotkał się m.in. z premierem tego kraju Justinem Trudeau.

Po wspólnej konferencji szefowie obu rządów udali się na spotkanie rządowych delegacji, a następnie na spacer ulicami Toronto, gdzie mieli okazję porozmawiać z kanadyjskimi i polskimi obywatelami. Politycy złożyli także wizytę w Café Polonez.

Po południu premier Morawiecki złożył kwiaty pod pomnikiem Katyńskim, Tablicą Smoleńską i Tablicą Sybiraków oraz spotkał się z Polonią.

Polska i Kanada utrzymują bardzo dobrze rozwijające się relacje gospodarcze. Polska notuje w ostatnich latach dodatni bilans w handlu z Kanadą. Kanada jest także ważnym dla Polski partnerem handlowym.


IAR/PAP/dad

Kanada uruchomiła program stypendialny dla ukraińskich studentów

02.06.2023 08:26
Kanada uruchomiła program stypendialny dla ukraińskich studentów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny z powodu rosyjskiej inwazji. Organizatorem pomocy jest Canada Ukraine Foundation, która sfinansuje stypendia we współpracy z ukraińsko-kanadyjską Fundacją Tarasa Szewczenki. Fundacja Kanada-Ukraina to narodowa organizacja charytatywna założona w 1995 roku. CUF koordynuje, rozwija, organizuje i realizuje projekty pomocowe tworzone przez Kanadyjczyków kierowane dla Ukraińców.

Premier Morawiecki przybył do Toronto. W planach spotkanie z premierem Trudeau

02.06.2023 11:34
Premier Mateusz Morawiecki przybył w piątek do Kanady, gdzie spotka się z premierem tego kraju Justinem Trudeau. Szef polskiego rządu spotka się także z premierem prowincji Ontario Dougiem Fordem oraz przedstawicielami kanadyjskiej branży energetycznej.

Premier Morawiecki o SMR: w Kanadzie i Polsce będą powstawały najnowocześniejsze rozwiązania jądrowe na świecie

02.06.2023 14:59
- To milowy krok na drodze do zapewnienia stabilnego źródła dostaw energetycznych dla Polski - powiedział o polsko-kanadyjskiej współpracy w zakresie małych reaktorów SMR premier Mateusz Morawiecki. - Świat musi szukać nowych rozwiązań technologicznych, które będą stabilne dla środowiska naturalnego, a przede wszystkim dobre dla ludzi i przedsiębiorców - podkreślił szef rządu na konferencji prasowej w Kanadzie.