Redakcja Polska

19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

19.08.2023 12:05
Pomoc humanitarna to także pomoc dla najmłodszych. Podczas tegorocznej akcji Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów" wyprawki szkolne dostaną uczniowie z Polski, Ukrainy, Syrii i Libanu. Wyprawki trafią też za naszą wschodnią granicę.
Audio
  • Rozmowa z Maciejem Dubickim z Caritas Polska [posłuchaj}
Caritas Polska przygotowała wyprawki szkolne dla uczniów w kraju i za granicą
Caritas Polska przygotowała wyprawki szkolne dla uczniów w kraju i za granicąFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Caritas przekaże aż 13 tysięcy nowych plecaków. W każdym znajdą się zeszyty, długopisy, kredki, piórniki czy bidony na wodę. Dwa tysiące plecaków z wyprawkami trafią także do dzieci z rodzin, również polskich, mieszkających na Litwie, Ukrainie i Białorusi.

Obecnie na świecie pomocy humanitarnej potrzebuje 360 milionów ludzi.

O zaangażowanie Caritas Polska w tę pomoc zarówno w Polsce, jak i za granicą, Ewa Plisiecka zapytała rzecznika Caritas Polska Macieja Dubickiego.

Polska Akcja Humanitarna podsumowuje rok pomocy dla Ukrainy

13.02.2023 16:30
W ramach działań w Ukrainie PAH zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne, prowadząc centra pomocy w obwodzie dniepropietrowskim i w obwodzie kijowskim. Zapewniają one podstawową pomoc psychologiczną, społeczną i formalną.

Caritas Polska realizuje kolejną edycję akcji „Paczka dla Wenezueli”

16.05.2023 11:56
Przez miniony rok organizacja wsparła blisko 11 tysięcy Wenezuelczyków paczkami z żywnością i bonami zakupowymi. W 2023 roku Caritas Polska chce pomoc rozszerzyć.