Redakcja Polska

Wybory 2023. Polacy w Brazylii mogą już głosować w wyborach i referendum

14.10.2023 13:50
Zgodnie z planem i bez zakłóceń o godzinie 7 czasu miejscowego (godz. 12 w Polsce) rozpoczęło się głosowanie w wyborach i referendum w komisji wyborczej w konsulacie RP w brazylijskiej Kurytybie – potwierdził w rozmowie z PAP wicekonsul Bartosz Kniecicki.
W państwach Ameryki Łacińskiej, USA i Kanadzie głosowanie odbywa się już w sobotę. J
W państwach Ameryki Łacińskiej, USA i Kanadzie głosowanie odbywa się już w sobotę. JDziurek/ Shutterstock

Głosowanie potrwa do godziny 21 czasu miejscowego (godz. 2 w nocy w Polsce). W tych samych godzinach Polacy mogą głosować w komisji wyborczej w ambasadzie RP w Brasilii.

Według informacji Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) w obwodowej komisji wyborczej w Brasilii zarejestrowało się 51 wyborców, a w Kurytybie zarejestrowane są 73 osoby.

W państwach Ameryki Łacińskiej, USA i Kanadzie głosowanie odbywa się już w sobotę. Jak wyjaśniał minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, ma to umożliwić zamknięcie głosowania według czasu polskiego w niedzielę, by Polacy w kraju nie musieli czekać na oddanie głosu przez rodaków za Atlantykiem.


PAP/IAR/dad

Polonia w Stanach Zjednoczonych zagłosuje już dziś

14.10.2023 10:30
W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się głosowanie w polskich wyborach parlamentarnych oraz w referendum. Do udziału w głosowaniu zarejestrowała się tam rekordowa liczba 48 tysięcy Polaków, najwięcej w aglomeracjach nowojorskiej i chicagowskiej.

Ewakuacja Polaków z Iraela. Dowództwo Generalne: w pogotowiu na Krecie wciąż pozostają dwa samoloty

14.10.2023 13:00
Na Krecie pozostają samoloty Hercules oraz Casa. Gdyby zaszła potrzeba ewakuacji naszych obywateli, jesteśmy przygotowani do działania - powiedziała w sobotę zastępca rzecznika prasowego Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Magdalena Busz. Zaznaczyła, że operacja NEON jeszcze nie została zakończona.

Litwa: do obiegu trafił znaczek pocztowy z okazji 250. rocznicy Komisji Edukacji Narodowej

14.10.2023 13:35
Na Litwie do obiegu trafił znaczek pocztowy wydany z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Jego wartość nominalna to półtora euro.