Polskie Radio
Section05
Hamas

Najniższy przyrost ludności w Chinach. Dr Bogusz: polityka jednego dziecka zawiodła

Choć w Chinach wciąż mieszka 1 410 000 000 osób, to w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba mieszkańców wzrosła jedynie o 5,4 proc. - Zawiodła polityka jednego dziecka i selekcyjne aborcje dokonywane od początku lat 80. - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Bogusz, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Więcej świata Rosja Chiny Izrael Hamas Palestyna Lampedusa uchodźcy

NASZ WYWIAD Konflikt na Bliskim Wschodzie. Ekspert PISM: Izrael nie może pozostać bezczynny i liczyć tylko na Żelazną Kopułę

- Decydujące w kwestii rozwoju sytuacji na Bliskim Wschodzie będzie to, ile ofiar przyniesie eskalacja w najbliższym czasie - to zdecyduje o tym, w jaki sposób i kiedy będzie ona mogła zostać zakończona - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl ekspert PISM Michał Wojnarowicz.
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód Izrael Strefa Gazy NASZ WYWIAD Hamas Autonomia Palestyńska

Rakowski o eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie: tygodnie napięć obróciły się w niekorzystną sytuację

- Bardzo ważne jest stanowisko Turcji, której prezydent mobilizował Palestyńczyków do dalszego oporu. Zdaniem arabskich obserwatorów jest to rodzaj podpuszczenia palestyńskiej ulicy - skomentował w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, publicysta i komentator polityki bliskowschodniej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Bliski Wschód Izrael Hamas Palestyna

Atak rakietowy Hamasu w stronę Jerozolimy i odpowiedź Izraela. Media: w Strefie Gazy zginęło 20 osób

Co najmniej 20 osób, w tym dziewięcioro dzieci, zginęło, a kolejnych 65 zostało rannych w Strefie Gazy - podają media. Z kolei w Jerozolimie w poniedziałek wieczorem było słychać eksplozje, po tym jak zawyły syreny alarmowe sygnalizujące możliwy atak rakietowy. Hamas wystrzelił rakiety w stronę Jerozolimy, później izraelska armia zaczęła atakować cele militarne Hamasu w Gazie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Palestyna Hamas Jerozolima

Izrael nie wyda ciał zabitych Palestyńczyków. Nowa polityka w walce z terroryzmem

Izrael nie będzie wydawać zwłok Palestyńczyków podejrzanych o terroryzm bez względu na to, czy byli oni związani z Hamasem, czy nie. Decyzja ma wzmocnić pozycję władz Izraela w negocjacjach z tą palestyńską organizacją i działać odstraszająco na osoby, które miałyby się dopuścić aktów terroru.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Palestyna Hamas terroryzm konflikty międzynarodowe