Redakcja Polska

Zbiórka na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Ważna inicjatywa Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"

01.03.2022 14:51
Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” uruchomiła, w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności, zbiórkę pieniędzy na ofiary wojny w Ukrainie.
Audio
  • O cennej inicjatywie Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" mówi Juliusz Szymczak-Gałkowski, wiceprezes Fundacji. Rozmowa Haliny Ostas [posłuchaj]
Uchodźcy wojenni z Ukrainy przekraczają granicę Polski w Medyce
Uchodźcy wojenni z Ukrainy przekraczają granicę Polski w MedycePAP/Darek Delmanowicz

Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone w całości dla potrzebujących przebywających zarówno po polskiej jak i ukraińskiej stronie granicy. Zakres pomocy będzie uzależniony od rozwoju sytuacji w Ukrainie i dostosowany do bieżących potrzeb uchodźców wojennych.

Prosimy o wpłaty na konto:

PLN 12 1030 1508 0000 0008 1582 0002

EUR 37 1030 1508 0000 0008 1582 0037

Swift: CITIPLPX

Adres: Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie

Jazdów 10A, 00-467 Warszawa

z dopiskiem: Darowizna na rzecz ofiar wojny w Ukrainie

 Kontakt: +48 516 199 169


Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” została powołana w 1992 roku jako strategiczna Fundacja Skarbu Państwa, podlegająca pod nadzór Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem Fundacji jest niesienie pomocy i wspieranie Polaków zamieszkałych w krajach byłego ZSRR i byłego bloku komunistycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wschodni Fundusz Dobroczynności stanowi instrument uzupełniający projekty Fundacji realizowane w zakresie działań charytatywnych we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Pomoc socjalna przekazywana w ramach Funduszu beneficjentom (zarówno indywidualnym, jak i organizacjom prowadzącym działalność opiekuńczą, hospicjom, domom dziecka czy świetlicom terapeutycznym, które prowadzą działalność na rzecz Polaków na Wschodzie), trafia do potrzebujących w formie bezpośredniego wsparcia finansowego, bądź jako dofinansowanie lub refinansowanie wydatków związanych z kosztami leczenia, hospitalizacją, zakupem sprzętu do rehabilitacji czy szeroko pojętym wsparciem potrzebujących znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


Źródło: Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie"

Skoordynowana pomoc dla uchodźców z Ukrainy. MSZ uruchamia specjalny formularz

28.02.2022 14:10
W związku z agresją rosyjską na Ukrainie uruchomiona została strona pomagamukrainie.gov.pl, za pośrednictwem której będzie koordynowana pomoc - przekazało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na stronie dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych pomocą.

Zapłakany ukraiński chłopiec: tata został w Kijowie i będzie pomagał naszym bohaterom

28.02.2022 17:06
Ukraiński chłopiec płacząc opowiedział w nagraniu dla agencji Reutera o swojej ucieczce z ogarniętego wojną Kijowa. Jego tata został w stolicy i "będzie pomagał naszym bohaterom", jak powiedział mały Ukrainiec.

Na Ukrainie wciąż znajduje się około kilkuset Polaków

01.03.2022 09:44
Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki we wtorek przekazał, że obecnie na Ukrainie według systemu Odyseusz znajduje się około kilkuset, bliżej tysiąca obywateli Polski. Większość z nich przebywa w zachodnich obwodach Ukrainy.