Redakcja Polska

KGB Białorusi umieściło dziennikarza Andrzeja Poczobuta na "liście terrorystów"

06.10.2022 12:55
KGB Białorusi umieściło dziennikarza i jednego z liderów Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta na "liście terrorystów" -- powiadomiło Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna". 
Andrzej Poczobut uznany za terrorystę
Andrzej Poczobut uznany za terrorystętwitter/@viasna96

Niedawno Andrzej Poczobut został przeniesiony do więzienia w Grodnie. Znajduje się za kratami już półtora roku. Ma poważne problemy zdrowotne, prawie nic nie je i bardzo schudł. Dziennikarz jesat oskarżony między innymi o "wzniecanie wrogości".

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau jakiś czas temu odniósł się do sytuacji, w jakiej znajduje się Andrzej Poczobut.- Polska absolutnie nie pogodziła się i nie pogodzi się z naruszeniami praw człowieka ani z tym, że na Białorusi przedstawiciele mniejszości polskiej są traktowani jak zakładnicy - powiedział Zbigniew Rau.


IAR/dad

Rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski. Poderwano włoskie maszyny

06.10.2022 11:02
Cztery rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski, a później Szwecji. O wydarzeniu poinformowały Włoskie Siły Powietrzne.

Ukraina zaczęła nową fazę ofensywy w obwodzie chersońskim - donosi brytyjski resort obrony

06.10.2022 12:02
Ukraina zaczęła nową fazę ofensywy w obwodzie chersońskim, stawiając Rosjan przed dylematem, czy bronić całego obszaru, czy skoncentrować się na najbardziej realnych do utrzymania częściach tego regionu - przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Ośrodek Caritas w Myczkowcach niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy od pierwszego dnia wojny

06.10.2022 12:06
Bieszczadzki ośrodek Caritas w Myczkowcach pierwszych uchodźców przyjął pod opiekę pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainie. - Jesteśmy zlokalizowani blisko granicy więc ci, którzy wiedzieli, że tu jesteśmy kierowali się do nas. Niektórych przywozili lokalni wolontariusze pracujący na granicy. Później zaczęły docierać do nas transporty zorganizowane, jak ewakuowani z terenów walk podopieczni i opiekunowie ośrodka dla osób niepełnosprawnych intelektualnie - wspomina Agata Chmura, edukatorka w ośrodku Caritas.