X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Książkę "Pamięć i tożsamość" Jana Pawła II wydano po ukraińsku

19.05.2020 14:58
Z okazji setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II lwowskie wydawnictwo "Litopys" wydało tłumaczenie na język ukraiński ostatniej pracy papieża Polaka "Pamięć i tożsamość". Jest to drugie wydanie, dopełnione rozmową z Ojcem Świętym o zamachu na jego życie w maju 1981 roku, gdzie rozmyśla nad przebaczeniem i miłosierdziem. Przekład z języka włoskiego wykonała lwianka Mariana Prokopowycz.
Audio
  • Książkę „Pamięć i tożsamość" Jana Pawła II wydano po ukraińsku. Przygotował Eugeniusz Sało
Książka Pamięć i tożsamość
Książka "Pamięć i tożsamość"Youtube/InstytutDialoguJP2

Według wydawców, ostatnie dzieło Jana Pawła II jest rodzajem duchowego testamentu, który prezentuje ukraińskiemu czytelnikowi głębię wewnętrznego świata Ojca Świętego, wielkiego pielgrzyma i niestrudzonego podróżnika, który szedł do ludu ze słowem Bożym.
Wydawcy są również przekonani, że "to na wskroś osobiste dzieło” przyczyni się do kształtowania chrześcijańskiej świadomości i tolerancji religijnej, której Jan Paweł II był apostołem przez ponad dwie dekady.

Ukraińskie tłumaczenie ukazało się przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, Instytutu Polskiego w Kijowie i Lwowskiej Kurii Metropolitalnej.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II papież Ukraina

USA: portrety Jana Pawła II zdobią polonijne firmy i sklepy

19.05.2020 10:16
W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II nowojorska Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wydała okolicznościowe plakaty z portretem papieża. Zdobią wszystkie biura Unii oraz polonijne sklepy i firmy.

Ukraińska poczta wydała znaczki z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II

19.05.2020 10:33
Ukraińska poczta państwowa (Ukrposzta) wydała znaczki z okazji setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Prezentacja znaczków, kopert i jednodziennego okolicznościowego stempla odbyła się w głównej siedzibie lwowskiego oddziału poczty. Stempel pocztowy przybili metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, dyrekcja lwowskiej poczty i filateliści.

W Budapeszcie odsłonięto pomnik św. Jana Pawła II

19.05.2020 11:06
Premier Węgier Viktor Orban oddał w poniedziałek hołd pamięci św. Jana Pawła II przed jego pomnikiem, odsłoniętym tego dnia rano w bazylice św. Stefana w Budapeszcie. Napisał o tym na Facebooku.